Ogłoszenia Parafialne 3-10.12.2017r.

Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej
Dziękujemy za wspólną modlitwę i dzisiejszy dar materialny na nasz kościół.
Dzisiejsza niedziela jest również niedzielą trzeźwości. Zachęcamy do modlitwy o trzeźwość, ale także do abstynencji zwłaszcza w okresie adwentu.

1. Od jutra rozpoczynamy RORATY w tym roku ze św. Józefem. Zapraszamy do udziału całe rodziny, aby w ten sposób jak najlepiej przygotować się do Bożego Narodzenia. Od poniedziałku do piątku, tu w kościele o 18:00, w soboty modlitwa w domu, a w niedziele roraty w ramach mszy o 10:00.

2. Dzieci otrzymują tradycyjne obrazki z zadaniami, a dorośli po raz pierwszy u nas również obrazki, ale z zadaniami na każdy dzień.

3. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– W poniedziałek wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Górników wraz z rodzinami zapraszamy na mszę św. w ich intencji o 9:00 w kościele. O 17:00 rozpoczyna się Parafialna Karczma Górnicza. Nie będzie wieczornej modlitwy rodzin.
– W środę wspomnienie św. Mikołaja.
– W czwartek św. Ambrożego, po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
– W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to też święto Dzieci Maryi. W tym dniu zapraszamy szczególnie do udziału w eucharystii. Będzie dodatkowa msza św. o 7:00 rano. Po mszy wieczornej spotkanie dla Dzieci Maryi i rodziców. Od 12:00 do 13:00 w kaplicy wyjątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Łaski dla świata z modlitwą różańcową.

4. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli jest dodatkowa msza św. w niedziele o 11:30. W adwencie wszystkie msze w kościele za wyjątkiem wtorku, środy i soboty o 7:00 rano.

5. Od dzisiaj też rozpoczynamy tradycyjne odwiedziny kolędowe. Dziś od 14:00 ul. Brzozowa. Plan kolędy jest w gazetce parafialnej i na stronie internetowej. Zaczynamy od najwyższych numerów.

6. Przy głównych drzwiach kościoła można nabyć świece CARITAS, ozdoby i upominki świąteczne oraz opłatki.

7. Prasa katolicka jest do nabycia. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W nim m.in. artykuł o wierze mężczyzny i kobiety, jest też nowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci z lampionem do samodzielnego wykonania.

Mamy też zaproszenia:

– Na II Bal Charytatywny Fundacji Puls Med. Zapisy i bilety w siedzibie fundacji.
– Na zimowy wyjazd na narty w Alpy Włoskie w II tygodniu ferii. Organizuje ks. Piotr Larysz, szczegóły na plakacie.