Ogłoszenia Parafialne 11-18.02.2018r.

Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej
Dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę i złożony dar materialny.
Kolekta specjalna minionej niedzieli na budowę kościoła wyniosła 3586zł.
Serdeczne Bóg zapłać!

1. Dziękujemy tym wszystkim osobom, które pracowały przy kościele w minionym tygodniu, zwłaszcza za wykończenie przedsionka przy bocznych drzwiach kościoła.

2. W liturgii tygodnia:

– W poniedziałek o 18:45 modlitwa rodzin.
– We wtorek, o 20:00 na probostwie, spotkanie grupy Mężczyźni św. Józefa. Cieszymy się, że grupa się zawiązała, jeśli ktoś z panów chce jeszcze dołączyć to zapraszamy.
– W środę rozpoczynamy Wielki Post. Środa Popielcowa. Obowiązuje post ścisły. Ilościowy i jakościowy. Msze św. w tym dniu, w kościele z obrzędem posypania głów popiołem, o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Przed środą popielcową, zgodnie z tradycją 40-sto godzinnego nabożeństwa, zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, wtorek i środę od 15:00. Niech każdy znajdzie czas na osobista modlitwę przed Chrystusem Eucharystycznym.
– W czwartek o 18:45 spotkanie formacyjne dla bierzmowańców. Bierzmowanie odbędzie się w sobotę 17-go marca.
– W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 17:15 w kościele. Nie będzie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o 15:00. Po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież.
– W sobotę o 9:00 spotykają się ministranci i kandydaci, o 10:00 Dzieci Maryi. Zapraszamy też nowe dzieci szczególnie te, które zaprosiliśmy w czasie odwiedzin kolędowych.
– W niedzielę pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Mateusz Mnich.

3. Przypominamy, 21-go lutego w środę po mszy o godz. 18:30, odbędzie się dla chętnych krótkie spotkanie przed wyjazdem pielgrzymkowym do Lwowa, a o 19:00 przed pielgrzymką do Włoch i na Sycylię. Na majowy wyjazd do Lwowa są jeszcze wolne miejsca.

4. Parafia św. Antoniego zaprasza zainteresowanych – dorosłych i młodzież na katechezy prowadzone przez księży i świeckich – rozpoczynają się we wtorek o godz. 19:30.

5. Na prośbę wielu rodziców podajemy, że I komunia w roku 2019 odbędzie się 12.05. W roku 2020 – 17.05. W roku 2021 – 16.05.

6. 22-go lutego o 15:30, w ramach akcji Pomagamy misjom, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu AGD i sprzętu elektronicznego – sprzęt można składować wcześniej w altanie za probostwem.

7. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym wywiad z ministrem zdrowia, artykuł o obrzędzie posypywania głów popiołem.