Ogłoszenia Parafialne 11-18.03.2018r.

Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej
Dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę i dar materialny.
Kolekta specjalna minionej niedzieli na budowę kościoła wyniosła 4500zł.
Serdeczne Bóg zapłać!
Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, niech nas nie zabraknie na spotkaniach rekolekcyjnych – to święty czas podarowany nam przez Pana.
Plan rekolekcji w gablotkach, na stronie parafii, jest też w naszej gazetce Pani Jasnogórska.
Dziś jeszcze zapraszamy na Gorzkie Żale o 16:00 z kazaniem pasyjnym.

1. W liturgii tygodnia:

– We wtorek obchodzimy rocznice wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. O 20:00 na probostwie spotkanie małej grupy Mężczyzn św. Józefa – zapraszamy też nowych panów.
– W środę po mszy wieczornej krąg biblijny.
– W piątek o 17:15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.
– W sobotę o 9:00 spotykają się ministranci i kandydaci, o 10:00 Dzieci Maryi. O 11:00 na sali gimnastycznej SP 34 zajęcia sportowe, zapraszamy wraz z naszymi ministrantami chłopców ze szkoły podstawowej.
– Przypominamy, że w niedziele, aż do odwołania, mamy dodatkową mszę św. o godz. 11:30.

2. W ramach rekolekcji Ojciec Jakub odwiedzi we wtorek chorych i starszych parafian. Zgłoszenia chorych do odwiedzin w zakrystii.

3. W sobotę 17.03. o godz. 15:00 w kościele Ojców Franciszkanów nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Prośmy dla nich o światło i moc Ducha św. Spotkania przed bierzmowaniem u Franciszkanów w poniedziałek i czwartek o 19:00.

4. Duszpasterstwo Akademickie wraz z miastem Rybnik organizuje od 2 do 9 lipca w naszym mieście obóz młodzieżowy z udziałem młodych z zagranicy. W programie warsztaty tematyczne, ciekawi ludzie, koncerty i wiele innych. Zapraszamy naszych młodych do udziału. Karty uczestnictwa do pobrania w zakrystii. Potrzebujemy też rodzin, które przyjmą do domu na kilka dni młodych z Polski i ze świata. Zgłoszenia rodzin również w zakrystii.

5. Zespół Szkół Ekonomiczno Usługowych w Rybniku zaprasza na dni otwarte szkoły 17 marca od godz. 9:00. W tym samym dniu Zespół Szkół Technicznych zaprasza na międzynarodowy turniej robotów połączony z prezentacją szkoły.

6. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym o tym, jaki jest sens ograniczenia handlu w niedziele, a także o najmniejszym mieście w Polsce.