Ogłoszenia Parafialne 13-20.05.2018r.

Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej
Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny.
Dziś w naszej parafii 4 dzieci przyjęła po raz pierwszy do swego serca Pana Jezusa.
Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci o 16:00, a przy kapliczce o 21:00.

1. W najbliższym tygodniu:

– W poniedziałek o 18:45 w kaplicy modlitwa małżeństw i rodzin, zapraszamy.
– W środę przypada po mszy wieczornej krąg biblijny.
– W piątek, z racji 3 piątku, o 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po mszy wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej.
– W sobotę o 9:00 spotkanie ministrantów i kandydatów, a o 10:00 spotkanie Dzieci Maryi.
– Przyszła niedziela to niedziela zesłania Ducha św.

2. Informujemy, że procesja Bożego Ciała w tym roku wyruszy 31 maja z kościoła po mszy o godz. 9:00 i przejdzie ulicami Raciborską, Brzozową i Pilarczyka. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji. Plan w gablotce. Banery do ołtarzy są do odebrania u ks. Proboszcza.

3. 2 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, organizujemy wyjazd dla dzieci do Miasteczka Westernowego w Żorach. Zapisy w zakrystii. Mogą jechać też rodzice lub opiekunowie. Koszt 25 zł, resztę pokrywa parafia.

4. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł o tym, czym jest niebo, a także o Marszach dla życia – w Rybniku taki odbędzie się 10.06.

Mamy zaproszenia:

– Na wyjazd do Piekar – pielgrzymka mężczyzn – 27 maja o 7:00 z Chabrowej, zapisy w zakrystii. Koszt 10 zł.
– Zaproszenie dla młodzieży, od gimnazjum wzwyż, na spotkanie młodych w Rybniku od 2 do 9 lipca. Spotkania w grupach, koncerty, wspólna modlitwa z młodymi z kilku krajów oraz z zaproszonymi gośćmi. Zapisy w zakrystii, spotkanie organizuje ks. Krzysztof Nowrot.
– Na badania profilaktyczne różnego rodzaju do przychodni na ul. Orzepowickiej w dniu 21.05. – szczegóły na gazetce.