Ogłoszenia Parafialne 5-12.08.2018r.

Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej
KOLEKTA: Specjalna przeznaczona na budowę naszego kościoła. Obecnie trwają
prace montażowe drewnianego sufitu. Po zakończeniu tych prac będziemy
instalować oświetlenie. W najbliższym czasie chcemy też rozpocząć instalację
ściany prezbiterium i tabernakulum. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy
dar materialny złożony na te cele.

1. W ubiegłą niedzielę zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa nastąpiła zmiana na stanowisku proboszcza naszej parafii. Pragnę podziękować ks. Markowi za wieloletni trud pracy duszpasterskiej w tej parafii, a przede wszystkim za wielkie zaangażowanie w dzieło budowy naszego kościoła. Składam mu również osobiste podziękowania za ogromną życzliwość w czasie przekazywania obowiązków proboszcza swemu następcy. Życzymy ks. Markowi, aby z takim samym entuzjazmem duszpasterskim budował wspólnotę wiernych w parafii św. Antoniego w Rybniku.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego
– czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy
– piątek – święto św. Wawrzyńca

3. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom i uczestnikom 73 Pieszej Pielgrzymki Rybnickiej na Jasną Górę. Dziękujemy za trud pielgrzymowania i modlitwy zanoszone również w intencji naszej parafii.

4. Już dziś zapraszamy do włączenia się w przygotowania naszego festynu w dniu odpustu parafialnego, który będzie miał miejsce 26-go sierpnia. Zachęcamy do ofiarowania fantów do loterii. Można ofiarować konkretne rzeczy – prosimy, aby były nowe lub kupony do zrealizowania w sklepach, czy punktach usługowych. Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o kontakt z ks. Pawłem.

5. W sobotę o godz. 11:00 prosimy o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu naszego kościoła do niedzielnej liturgii.

6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

7. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.