Ogłoszenia Parafialne 9-16.09.2018r.

Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok osobno od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka, a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: „Effatha”, to znaczy „Otwórz się”. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić. (Mk7,31-37).

KOLEKTA: Specjalna na budowę naszego kościoła. Obecnie gromadzimy środki na zapłacenie kolejnej raty za prace stolarskie związane z instalacją sufitu oraz za prezbiterium, gdzie są instalowane płyty cortenowe i specjalne listwy pomiędzy nimi, które tworzą swoistą mozaikę.
Dzisiaj w naszej modlitwie pamiętamy o mieszkańcach parafii franciszkańskiej św. Józefa w Rybniku, którzy wspierają nas materialnie i duchowo w budowaniu naszego kościoła.

1. W poniedziałek o godz. 16:00 w salce katechetycznej spotkanie zespołu charytatywnego „Caritas”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną zaangażować się w tej grupie parafialnej.

2. Wspólnota Rodzin zaprasza na modlitwę do kaplicy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. We wtorek o godz. 20:00 pierwsze po wakacjach spotkanie grupy mężczyzn św. Józefa.

4. W środę przypada uroczystość NMP Piekarskiej – głównej Patronki naszej archidiecezji. W tym dniu w katowickiej katedrze o godz. 12:00 przyjmie święcenia biskupie były proboszcz bazyliki św. Antoniego w Rybniku, ks. Grzegorz Olszowski. Ks. Biskupa Nominata polecamy modlitwie wiernych i zachęcamy do udziału w tej uroczystości, szczególnie poczty sztandarowe.

5. W czwartek 13 września odprawimy po raz pierwszy w naszej parafii nabożeństwo fatimskie. Z tej okazji dodatkowa Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej o godz. 19:00, a następnie specjalne nabożeństwo fatimskie. Ze względu na prace budowlane w środku kościoła zapraszamy na wspólną modlitwę do kaplicy.

6. W czwartek o godz. 16:00 w kaplicy pierwsze spotkanie z rodzicami i dziećmi z klas III przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św. oraz tymi, które pragną przystąpić do wczesnej Komunii św.

7. Przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania z klas III Gimnazjum i VIII SP rozpocznie się uroczystą Mszą św. w święto św. Stanisława Kostki – 18 września. Szczegółowe informacje będą podane w ogłoszeniach w następną niedzielę. Przypominamy, że kandydaci do bierzmowania przygotowują się w parafii zamieszkania, a nie w tej, gdzie znajduje się szkoła.

8. W każdy czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy. O 17:30 wspólny różaniec.

9. W piątek Msza św. wieczorna z udziałem Oazy Rodzin. Serdecznie zapraszamy rodziny, które chciałyby uczestniczyć w spotkaniach Oazy Rodzin.

10. Od nowego roku kalendarzowego – 2019 nastąpi reorganizacja porządku odprawiania Mszy św. w naszej parafii. Zmiany były konsultowane i zaakceptowane przez Radę Parafialną. Od nowego roku we wszystkie dni powszednie będą dwie Msze św. (rano i wieczorem): 7:00 i 18:00. W niedziele i uroczystości: 7:30, 10:00, 11:30 i 15:00. Po Mszy św. popołudniowej, w każdą niedzielę będziemy odprawiać nieszpory (lub inne nabożeństwa).

11. Od poniedziałku można już zamawiać i rezerwować intencje mszalne na rok 2019. Zachęcamy, aby w niedziele i święta zamawiać Msze św. dziękczynne, a ciągu tygodnia Msze św. za zmarłych.

12. Od tej niedzieli wszystkie dzieci po każdej Mszy św. będą otrzymywać obrazki, które należy wklejać do specjalnej książeczki, którą też można odebrać po Mszy św. w zakrystii.

13. Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła na godz. 11:00.

14. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci nowy, wrześniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Naszej młodzieży polecamy bardzo ciekawe czasopismo „Miłujcie się”.