Ogłoszenia Parafialne 7-14.10.2018r.

Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus widząc to oburzył się i rzekł do nich: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego”. I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je. (Mk10,2-16).

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii.
Dzisiaj w naszej modlitwie pamiętamy o mieszkańcach parafii patronackiej MB Częstochowskiej w Rybniku – Ochojcu, którzy wspierają materialnie i duchowo budowę naszego kościoła.

1. Zapraszamy dzisiaj dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe o godz. 15:45. W dni powszednie różaniec odprawiamy w kaplicy o godz. 17:15, a w każdą niedzielę października po Mszy św. popołudniowej o godz. 15:45 w kościele. Dzieci po nabożeństwie otrzymują specjalne obrazki. W nabożeństwach różańcowych uczestniczą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. oraz kandydaci do sakramentu bierzmowania.

2. W poniedziałek Wspólnota Rodzin zaprasza do kaplicy na modlitwę różańcową o godz.17:15.

3. W czwartek o godz.16:30 w salce katechetycznej spotkanie dzieci z klas III SP przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii.

4. W sobotę 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Początek o godz. 19:00 w kaplicy obrzęd poświęcenia nowej figury Matki Bożej Fatimskiej, a następnie będzie ona przeniesiona do kościoła w uroczystej procesji ze świecami (prosimy zabrać ze sobą świece z okapnikami). W kościele zostanie odprawiona Msza św. ku czci Matki Bożej, a po niej nabożeństwo z modlitwą różańcową. Dlatego w tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz.17:15. Dziękujemy osobom, które ufundowały figurę Matki Bożej Fatimskiej i specjalny feretron do noszenia jej w procesji.

5. Przy wejściu na chór są wystawione próbki kamienia, z którego będzie wykonana posadzka w naszym kościele.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary podczas Mszy św., które przeznaczymy na spłatę kolejnej raty za wykonanie sufitu oraz ściany prezbiterium.

7. W następną niedzielę kolekta specjalna na pokrycie kosztów związanych z instalacją oświetlenia, a przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła na godz. 11:00.

9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” z filmem na DVD pt. „Sprawa Chrystusa” oraz inne czasopisma: „Miłujcie się”, „Różaniec”, „Głos ojca Pio”, a dla dzieci nowy, październikowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” ze specjalnym dodatkiem – różańcem, oraz dla najmłodszych czasopismo „Anioł Stróż”.