Ogłoszenia Parafialne 21-28.10.2018r.

Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielki, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu (Mk10,35-45).

KOLEKTA: Na misje
Dzisiaj w naszej modlitwie pamiętamy o mieszkańcach parafii Matki Bożej Bolesnej w Rybniku, którzy wspierają materialnie i duchowo budowę naszego kościoła.

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. O godz. 15:45 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji misji. W dni powszednie nabożeństwa różańcowe odprawiamy o godz. 17:15.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. W tym dniu, 40 lat temu miała miejsce w Rzymie inauguracja jego pontyfikatu. O godz. 19:00 Msza św. dla Wspólnoty Rodzin.

3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej. Będą omawiane sprawy związane z wizytacją kanoniczną Ks. Biskupa Grzegorza Olszowskiego, który odwiedzi naszą parafię w dniach 16 – 18 listopada. Serdecznie zapraszamy.

4. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. zapraszamy z rodzicami w czwartek na nabożeństwo różańcowe o godz.17:15. W związku z tym nie będzie spotkania o godz. 16:30.

5. W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 15:00 będziemy udzielać chrztu św. dzieciom i błogosławić roczne dzieci, które należy zgłosić w kancelarii parafialnej. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę w kaplicy po Mszy św. wieczornej.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła na godz. 11:00. Serdeczne „Bóg zapłać” Panom, którzy w ubiegłym tygodniu pracowali przy porządkowaniu placu wokół kościoła. Prace te chcemy kontynuować w najbliższy poniedziałek od godz. 8:00. Osoby dysponujące czasem i chętne do pomocy serdecznie zapraszamy.

7. W tyle kościoła, przy prasie są wystawione druki na zalecki (wypominki) za zmarłych w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych. Zalecki (wypominki) za zmarłych można już składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w ramach kolekty specjalnej na potrzeby budowy naszego kościoła. Zbiórka w kościele wyniosła 2900 PLN. Dziękujemy również za ofiary przekazane na konto bankowe parafii.

9. Zapraszamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes (TERMIN: 5-13 maja 2019 r.). Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. W pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 350 osób. Będą im towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Szczegółowy program pielgrzymki jest wywieszony w gablotce przy kaplicy i podany na stronie internetowej parafii.

10. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma: „Miłujcie się”, „Różaniec”, a dla dzieci październikowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z specjalnym dodatkiem – różańcem.