Ogłoszenia Parafialne 18-25 listopada 2018 r.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „W owe dni, po wielkim ucisku słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi, aż do szczytu nieba.”

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii.
Od piątku gościmy w naszej parafii Księdza Biskupa Grzegorza Olszowskiego w ramach tzw. wizytacji kanonicznej. Dziękujemy Ks. Biskupowi za to, że przez głoszone do nas słowo Boże oraz inne spotkania umacnia naszą wiarę i mobilizuje do jeszcze większego zaangażowania w budowanie parafialnej wspólnoty.
Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, a w naszej Archidiecezji – Dzień Muzyki Liturgicznej.
Dzisiaj w modlitwie pamiętamy o mieszkańcach parafii patronackiej Wniebowzięcia NMP w Studzionce, którzy wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. W czwartek o godz. 16:30 w salce katechetycznej spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

2. W piątek o godz. 15:00 Msza św. w intencji czcicieli Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. specjalne nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. W piątek o godz. 18:00 Msza św. wieczorna (szkolna), na którą zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły Podstawowej.

4. W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 15:00 będziemy udzielać chrztu św. dzieciom i błogosławić roczne dzieci, które należy zgłosić w kancelarii parafialnej. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę w kaplicy po Mszy św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

6. W odpowiedzi na apel Ks. Arcybiskupa, który prosił nas o wsparcie akcji „Polak z sercem” ukierunkowanej na pomoc ubogim, w naszej parafii przez najbliższy tydzień będziemy zbierać żywność z długim terminem ważności (cukier, mąka, kasza, makaron, itd.). Produkty można przynosić na probostwo do soboty – 24-go listopada włącznie.

7. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. W następną sobotę zapraszamy osoby chętne do pomocy o godz. 11:00.

8. Informujemy, że są jeszcze wolne intencje mszalne na ten rok. W kancelarii parafialnej można też zamawiać intencje na rok 2019.

9. 4-go grudnia, z okazji uroczystości św. Barbary – Patronki górników w restauracji „Europa” będzie organizowana V edycja Parafialnej Biesiady Górniczej. Początek o godz. 17:00. Organizatorzy proszą o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.

10. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary podczas kolekty specjalnej w ubiegłą niedzielę. Zbiórka wyniosła 3.201,00 zł. Dziękujemy również za „cegiełki” przekazane na konto bankowe parafii.

11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma: „Miłujcie się”, „Różaniec”, a dla dzieci listopadowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.