Ogłoszenia Parafialne 25 listopada – 2 grudnia 2018 r.

Odpowiedział Jezus: „Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd”. Piłat zatem powiedział do Niego: „A więc jesteś Królem?”. Odpowiedział Jezus: „Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu”. (J18,33b-37).

KOLEKTA : Na potrzeby naszej parafii.
Dzisiaj w Kościele obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W modlitwie pamiętamy o mieszkańcach parafii patronackiej św. Jana Sarkandra w Rybniku – Paruszowcu, którzy wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. W poniedziałek o godz. 19:00 w kaplicy Msza św. w intencji Wspólnoty Rodzin. Zapraszamy również nowe rodziny chętne do zaangażowania się w tej wspólnocie.

2. W poniedziałek o godz. 16:30 spotkanie parafialnego zespołu charytatywnego „Caritas”. Prosimy o obecność wszystkich członków tej grupy.

3. W środę po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat Ewangelii św. Marka.

4. W piątek o godz. 18:00 Msza św. wieczorna (szkolna), na którą zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły Podstawowej.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Z tej okazji zapraszamy wszystkich parafian na wieczór Maryjny po Mszy św. o godz. 18:00.

6. W następną niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” współpracownikom parafii, służbie liturgicznej, Parafialnej Radzie Duszpasterskiej i wszystkim osobom, które angażowały się w przygotowanie i organizację pierwszej w historii naszej parafii wizytacji kanonicznej Ks. Biskupa Grzegorza Olszowskiego. Szczególne podziękowania paniom, które podczas trwania wizytacji z wielkim poświęceniem przygotowywały poczęstunek na probostwie.

8. Szczere podziękowania kierujemy pod adresem osób, które odpowiedziały na apel Ks. Arcybiskupa i przyniosły w minionym tygodniu na probostwo produkty spożywcze. Dary te będą przekazane do ubogich rodzin naszych Rodaków na Białorusi i Ukrainie.

9. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. W następną sobotę zapraszamy osoby chętne do pomocy o godz. 11:00.

10. Informujemy, że są jeszcze wolne intencje mszalne w grudniu: 5.12 – godz. 7:00; 9.12 (niedziela) – godz. 7:30; 11.12 – godz. 7:00; 12.12 – godz. 7:00; 15.12 – godz. 7:00; 18.12 – godz. 7:00; 19.12 – godz. 7:00; 22.12 – godz. 7:00; 23.12 (niedziela) – godz. 7:30, 10:00, 15:00; 24.12 (wigilia) – godz. 7:00; 25.12 (Boże Narodzenie) – godz. 15:00; 29.12 – godz. 7:00. Zachęcamy Parafian do modlitewnej pamięci nie tylko o naszych bliskich zmarłych, ale również do podziękowania Panu Bogu przy okazji różnych uroczystości rodzinnych: urodzin, imienin, jubileuszów.

11. 4 grudnia z okazji uroczystości św. Barbary – Patronki górników w restauracji „Europa” będzie organizowana V edycja Parafialnej Biesiady Górniczej. Początek o godz. 17:00. Organizatorzy proszą o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.

12. Odwiedziny duszpasterskie – kolędę rozpoczniemy w tym roku po świętach Bożego Narodzenia. Plan kolędy będzie podany pod koniec Adwentu.

13. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma: „Miłujcie się”, „Różaniec”, a dla dzieci grudniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, w którym zamieszczone są materiały roratnie.

14. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch i Francji w sierpniu 2019 roku „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych”. W planie m.in.: Werona, Mediolan, Turyn, La Salette, Lazurowe Wybrzeże oraz Toskania. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablotce. Serdecznie zapraszamy!

15. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami w sobotę 22 grudnia.