Ogłoszenia Parafialne 9 grudnia – 16 grudnia 2018 r.

„Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; każda dolina niech będzie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte niech staną się prostymi, a wyboiste drogami gładkimi. I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże”. (Łk3,1-6).

KOLEKTA SPECJALNA: Na budowę naszego kościoła, a w szczególności na pokrycie kosztów nowego oświetlenia. Przed kościołem zbiórka ofiar na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
W modlitwie pamiętamy o mieszkańcach parafii patronackiej św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, którzy dzisiaj wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Wspólnota Rodzin zaprasza do kościoła na wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych parafian na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty o godz. 7:00 rano. Przez cały Adwent wszystkie Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane w kościele.

3. We wtorek po wieczornej Mszy św. (po roratach) w salce katechetycznej spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W sobotę (15 grudnia) w parafii św. Jana Sarkandra w Paruszowcu odbędzie się dzień skupienia dla członków Parafialnych Zespołów Charytatywnych. Początek o godz. 10:00 w kościele.

6. Dzisiaj po każdej Mszy św. w zakrystii można nabyć bilety na kolejną edycję świątecznego koncertu w Katowicach pt. „Betlejem w Spodku”. Bilety są w cenie: 50, 60 i 80 zł.

7. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. W następną sobotę zapraszamy osoby chętne do pomocy o godz. 11:00.

8. Od I niedzieli Adwentu wznowiliśmy cotygodniowe wydawanie gazetki parafialnej pod tytułem „Nasza Pani Częstochowska”. Są w niej zamieszczane przede wszystkim ogłoszenia duszpasterskie oraz porządek nabożeństw z intencjami Mszy św. na najbliższy tydzień. Gazetkę można nabyć za dobrowolną ofiarą.

9. Dzisiaj po każdej Mszy św. w tyle kościoła pod chórem można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy „Caritas”.

10. Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach zaprasza wszystkie małżeństwa, niezależnie od stażu, które chcą pogłębić relację ze sobą i z Panem Bogiem na siedem cotygodniowych spotkań w ramach Kursu małżeńskiego prowadzonego w parafii. Kurs rozpoczął się 7 grudnia, spotkania w każdy piątek o 18:00. Szczegóły na stronie internetowej parafii Chwałowice.

11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma: „Miłujcie się”, „Różaniec”, a dla dzieci grudniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, w którym zamieszczone są materiały roratnie.

12. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch i Francji w sierpniu 2019 roku „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych”. W planie m.in.: Werona, Mediolan, Turyn, La Salette, Lazurowe Wybrzeże oraz Toskania. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablotce. Serdecznie zapraszamy!