Ogłoszenia Parafialne 16 grudnia – 23 grudnia 2018 r.

Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest on Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem.” (Łk3,10-18).

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii.
Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (GAUDETE). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych parafian na ostatni tydzień spotkań roratnich. Msze św. roratnie odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00 rano. Przez cały Adwent wszystkie Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane w kościele.

2. W środę na godz. 15:00 zapraszamy osoby chętne do pomocy przy dekorowaniu naszego kościoła na święta.

3. W piątek zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia na Mszę św. w ich intencji o godz. 15:00 i nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. W sobotę po porannej Mszy św. odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenie tych osób do piątku w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5. Spowiedź przedświąteczna:

Dzieci i młodzież – piątek: 16:00 – 18:00
Dorośli – sobota: 16:00 – 18:00
Niedziela: 11:00 – 13:00 i 16:00 – 18:00 (nie spowiadamy w niedzielę przed Mszą św.)
Poniedziałek (24.12): 7:00 – 10:00

6. W zakrystii można nabyć bilety na kolejną edycję świątecznego koncertu w Katowicach pt. „Betlejem w Spodku”. Bilety są w cenie: 50, 60 i 80 zł.

7. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. W następną sobotę zapraszamy osoby chętne do pomocy w przedświątecznym sprzątaniu kościoła o godz. 11:00.

8. W czwartek 27 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie przy kaplicy i na tablicy ogłoszeń przy bocznym wejściu do kościoła oraz jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i w nowej gazetce parafialnej „Nasza Pani Częstochowska”.

9. Dzisiaj po każdej Mszy św. w tyle kościoła pod chórem można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy „Caritas”.

10. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kolektę specjalną oraz za te przekazane na konto bankowe parafii. Zebrane środki przeznaczymy na spłacenie ostatniej raty za instalację drewnianego sufitu oraz na pokrycie kosztów nowego oświetlenia, które w najbliższym czasie również będzie instalowane.

11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma: „Miłujcie się”, „Różaniec”, a dla dzieci styczniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, w którym zamieszczone są materiały roratnie.

12. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch i Francji w sierpniu 2019 roku „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych”. W planie m.in.: Werona, Mediolan, Turyn, La Salette, Lazurowe Wybrzeże oraz Toskania. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablotce. Serdecznie zapraszamy!