Ogłoszenia Parafialne 23 grudnia – 30 grudnia 2018 r.

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w łonie moim”.

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii.
Dziś IV Niedziela Adwentu. W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii patronackiej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Łaziskach Średnich, którzy dzisiaj wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. W poniedziałek 24 grudnia, zgodnie z wielowiekową tradycją zachęcamy wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O północy odprawimy „Pasterkę” w intencji parafian i dzieci nienarodzonych. Kolekta zebrana w czasie Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

2. Okazja do przedświątecznej spowiedzi : dzisiaj: od godz. 11:00 do 13:00 i 16:00 do 18:00. Dzisiaj nie spowiadamy przed Mszą św. W poniedziałek (24.12) od godz. 7:00 do 10:00.

3. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7:30, 10:00, 11:30 i 15:00. Kolekta na potrzeby parafii.

4. W Boże Narodzenie zapraszamy wszystkich na uroczyste nieszpory kolędowe o godz.14:30.

5. W środę przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika (Drugi dzień świąt BN). Msze św. w tym dniu o godz.: 7:30, 10:00, 11:30 i 15:00. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

6. Od czwartku rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie przy kaplicy i na tablicy ogłoszeń przy bocznym wejściu do kościoła oraz podany na stronie internetowej parafii.

7. W czwartek obchodzimy święto św. Jana Ap i Ewang. Zgodnie z tradycją w tym dniu będziemy błogosławić wino przyniesione do kościoła.

8. W piątek święto św. Młodzianków. Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na Mszę św. w ich intencji ze specjalnym błogosławieństwem o godz. 10:00.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Św. Rodziny. Podczas Mszy św. o godz. 15:00 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy błogosławić roczne dzieci, które należy zgłosić w kancelarii parafialnej. Nauka dla rodziców i chrzestnych wyjątkowo (z racji kolędy) w sobotę o godz. 9:30 w salce katechetycznej. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

10. Od przyszłej niedzieli na stałe do porządku nabożeństw niedzielnych i świątecznych wejdzie Msza św. o godz. 11:30, a od Nowego Roku we wszystkie dni tygodnia (z wyjątkiem niedzieli) będzie odprawiana poranna Msza św. o godz. 7:00.

11. Już dzisiaj zapraszamy parafian na Mszę św. z nabożeństwem dziękczynno – ekspiacyjnym z okazji zakończenia starego roku w poniedziałek (31.12) o godz. 17:00. Podczas Mszy św. będzie przedstawione roczne sprawozdanie z życia naszej wspólnoty parafialnej.

12. W zakrystii można nabyć bilety na kolejną edycję świątecznego koncertu w Katowicach pt. „Betlejem w Spodku”, który odbędzie się 3 stycznia 2019 r. Bilety są w cenie: 50, 60 i 80 zł.

13. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy przygotowali i wykonali świąteczne dekoracje w naszym kościele. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom choinek oraz tym osobom, które w sobotę zaangażowały się w sprzątanie kaplicy i kościoła. W następną sobotę zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła o godz. 11:00.

14. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy świąteczny podwójny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł oraz inne czasopisma: „Miłujcie się”, „Różaniec”, a dla dzieci styczniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

15. Wszystkim Parafianom i Gościom obecnym wśród nas życzymy owocnego przeżycia ostatnich godzin Adwentu i błogosławionego czasu przy wigilijnym stole w gronie rodziny i przyjaciół, a potem radosnego świętowania Bożego Narodzenia w naszej parafialnej wspólnocie.