Ogłoszenia Parafialne 30 grudnia 2018 r. – 6 stycznia 2019 r.

Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jerozolimy na Święto Paschy. Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. Przypuszczając, że jest w towarzystwie pątników, uszli dzień drogi i szukali Go wśród krewnych i znajomych. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jerozolimy, szukając Go. Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami. (Łk 2, 41-52)

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii.
Dziś obchodzimy w Kościele Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o 14:30.

1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę św. z nabożeństwem dziękczynno – ekspiacyjnym z okazji zakończenia starego roku o godz. 17:00. Podczas Mszy św. będzie przedstawione roczne sprawozdanie z życia naszej wspólnoty parafialnej.

2. We wtorek, w Nowy Rok, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym: 7:30, 10:00, 11:30, 15:00.

3. Od 1 stycznia obowiązuje w naszym kościele nowy porządek nabożeństw. W niedziele i uroczystości Msze św. będą odprawiane o godz.: 7:30, 10:00, 11:30 i 15:00. Przed Mszą św. popołudniową, w każdą niedzielę będziemy odprawiać nabożeństwa o godz. 14:30. W dni powszednie (w każdy dzień) Msza św. poranna o 7:00 i wieczorna o 18:00. Zachęcamy do rezerwowania intencji mszalnych na 2019 rok. W niedziele i święta rezerwujemy Msze św. dziękczynno – błagalne za żywych, a w dni powszednie za zmarłych.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po porannej Mszy św. nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek o godz. 7:00 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę po porannej Mszy w intencji Żywego Różańca, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a następnie spotkanie tej grupy w salce katechetycznej.

5. Przez cały najbliższy tydzień wszystkie Msze św. będą odprawiane w kościele.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Z tej okazji prosimy, aby wszystkie dzieci przyszły na Mszę św. o godz. 10:00 w strojach królewskich z koroną na głowie. O godz. 9:45 wyruszymy w orszaku z kaplicy do kościoła. Po Mszy św. popołudniowej o godz. 16:00 zapraszamy na rodzinne kolędowanie. Dlatego w tym dniu nie będzie nabożeństwa o godz. 14:30.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy również Dies Episcopi – modlimy się za naszego Ks. Arcybiskupa Wiktora i Biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta – na potrzeby Misji.

8. W zakrystii można nabyć bilety na kolejną edycję świątecznego koncertu w Katowicach pt. „Betlejem w Spodku”, który odbędzie się 3 stycznia 2019 r. Bilety są w cenie: 50, 60 i 80 zł.

9. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy przygotowali kościół do niedzielnej liturgii. W następną sobotę zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła o godz. 11:00.

10. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy świąteczny podwójny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł oraz inne czasopisma: „Miłujcie się”, „Różaniec”, a dla dzieci styczniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Z przyczyn technicznych wyjątkowo w tym tygodniu nie przygotowaliśmy kolejnego numeru gazetki parafialnej. Bardzo przepraszamy.