Ogłoszenia Parafialne 13 stycznia – 20 stycznia 2019 r.

Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na Niego w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. (Łk 3, 15-16.21-22).

KOLEKTA: Specjalna na zakupienie węgla do ogrzewania naszego kościoła.
Dzisiaj o godzinie 14:30 zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo kolędowe.

1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

2. W poniedziałek o godzinie 9:00 w salce katechetycznej spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25-go stycznia.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. w ich intencji wyjątkowo w tym miesiącu, z powodu trwających odwiedzin duszpasterskich, już o godz. 7:00. Po Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. W kancelarii parafialnej w godzinach przyjęć można rezerwować intencje mszalne na 2019 rok. W niedziele i święta zasadniczo rezerwujemy Msze św. dziękczynno – błagalne za żywych z okazji jubileuszy, urodzin, imienin…, a w dni powszednie za zmarłych.

6. Przez najbliższy tydzień wszystkie Msze św. będą odprawiane w kościele.

7. Wolne intencje mszalne w najbliższym czasie: 14.01 (7:00); 17.01 (7:00); 19.01 (7:00); 20.01 (10:00); 21:01 (7:00); 22.01 (7:00); 24.01 (7:00); 25.01 (7:00); 26.01 (7:00).

8. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie w parafii. Rodziny, które nie mogły przyjąć duszpasterza w ustalonym czasie, a chciałyby zaprosić kapłana do swojego domu, mogą zapisać się na tzw. kolędę dodatkową w najbliższą sobotę od godz. 14:00.

9. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy przygotowali kościół do niedzielnej liturgii. W następną sobotę zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła o godz. 11:00.

10. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł oraz inne czasopisma: „Miłujcie się”, „Różaniec”, a dla dzieci styczniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy również gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę.

11. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch i Francji w sierpniu 2019 roku „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych”, którą organizuje nasza parafia. W planie m.in.: Werona, Mediolan, Turyn, La Salette, Lazurowe Wybrzeże oraz Toskania. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablotce. Serdecznie zapraszamy!