Ogłoszenia Parafialne 20 stycznia – 27 stycznia 2019 r.

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina” . Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?”. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. (J 2, 1-12)

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii i budowę kościoła.
Dzisiaj o godzinie 14:30 zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo. W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii p.w. św. Stanisława, biskupa i męczennika w Suszcu, którzy dzisiaj wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen, czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele Wspólnota Rodzin zaprasza na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej kolejne spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania.

4. Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi II Synodu Archidiecezjalnego, dzieci i młodzież powinny przyjmować sakramenty św. w parafii zamieszkania, a nie w parafii, gdzie mieści się szkoła, do której uczęszczają. Rodzice dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. poza naszą parafią powinni zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej i pobrać zgodę na piśmie na przystąpienie dziecka do Pierwszej Komunii św. w innym kościele. Ta sama zasada dotyczy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

5. W środę o godz. 18:30 kolejne spotkanie Kręgu biblijnego.

6. W czwartek o godz. 16:30 w salce katechetycznej spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Od godz. 17:00 w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W sobotę o godz. 15:00 w kościele będzie odprawiona Msza św. w intencji naszych ministrantów, na którą zapraszamy także ich rodziców. Po Mszy św. wspólne świętowanie przy stole – „agapa” w salce katechetycznej.

8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 15:00 udzielimy dzieciom sakramentu chrztu św. oraz będziemy błogosławić roczne dzieci, które należy zgłosić w kancelarii parafialnej. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę w kaplicy po Mszy św. wieczornej.

9. Przez najbliższy tydzień wszystkie Msze św. będą odprawiane w kościele.

10. Wolne intencje mszalne w najbliższym czasie: 22.01 (7:00); 24.01 (7:00); 25.01 (7:00); 26.01 (7:00).

11. W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w parafii. Dziękujemy za serdeczność i gościnność, z jaką byliśmy przyjmowani w rodzinach. Dziękujemy również za ofiary złożone podczas kolędy, które przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z wykończeniem wnętrza naszego kościoła. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na kolektę specjalną w ubiegłą niedzielę oraz za te, które zostały przekazane na konto bankowe parafii.

12. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy przygotowali kościół do niedzielnej liturgii. W następną sobotę zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła o godz. 11:00.

13. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł oraz inne czasopisma: „Miłujcie się”, „Różaniec”, a dla dzieci nowy lutowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy również gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństwo i nasze ogłoszenia.

14. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch i Francji w sierpniu 2019 roku „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych”, którą organizuje nasza parafia. W planie m.in.: Werona, Mediolan, Turyn, La Salette, Lazurowe Wybrzeże oraz Toskania. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablotce. Serdecznie zapraszamy!

15. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. o. Rafała Kalinowskiego w Rybniku zaprasza na BAL MASKOWY w Domu Przyjęć „Iwona” w Radziejowie 2 lutego od godz. 19:00. Kontakt tel. 781017510.

16. Zachęcamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes (TERMIN: 5-13 maja 2019 r.). Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. Osoby chętne do udziału w pielgrzymce mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej.