Ogłoszenia Parafialne 27 stycznia – 3 luty 2019 r.

Jezus powrócił w mocy Ducha do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy. On zaś nauczał w ich synagogach, wysławiany przez wszystkich. Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę natrafił na miejsce, gdzie było napisane: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnych, abym obwoływał rok łaski od Pana”. (Łk 1, 1-4; 4, 14-21).

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii i budowę kościoła.
Dzisiaj o godzinie 14:30 zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo. W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Katowicach – Zadolu, którzy dzisiaj wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. W poniedziałek o godz. 19:00 w kościele Msza św. w intencji Wspólnoty Rodzin. Serdecznie zapraszamy.

2. W środę planujemy rozebranie świątecznej dekoracji w naszym kościele. Osoby chętne do pomocy w tych pracach zapraszamy na godz. 14:00.

3. W czwartek o godz. 16:30 w salce katechetycznej Pani krawcowa pobierze miarę do uszycia ubranek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., a następnie spotkanie katechetyczne. Od godz. 17:00 w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek zapraszamy wszystkich czcicieli NSPJ na Mszę św. o godz. 7:00 w ich intencji. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.

5. W piątek o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci ze szkoły podstawowej. Od godz. 16:00 w kościele spowiedź dla dzieci. O godz. 19:00 Msza św. w intencji młodzieży, na którą zapraszamy zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Okazja do spowiedzi dla młodzieży od godz. 18:30.

6. W sobotę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Zgodnie z tradycją w tym dniu kończymy też śpiewanie kolęd podczas liturgii. W całym Kościele obchodzimy światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Koleta tego dnia jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne. W czasie każdej Mszy św. będziemy święcić świece – gromnice. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. przyniosą swoje świece do poświęcenia na wieczorną Mszę św. o godz. 18:00.

7. W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

8. W sobotę od godz. 8:00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Adresy tych osób prosimy zgłaszać do piątku w kancelarii lub w zakrystii.

9. Przez najbliższy tydzień wszystkie Msze św. będą odprawiane w kościele.

10. Wolne intencje mszalne w najbliższym czasie: 4.02 (7:00); 5.02 (7:00); 6.02 (7:00); 8.02 (7:00); 9.02 (7:00).

11. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy przygotowali kościół do niedzielnej liturgii. W następną sobotę zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła o godz. 11:00.

12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” z bardzo ciekawym filmem na płycie DVD pt. „Bóg nie umarł 2” w cenie 5 zł oraz inne czasopisma: „Miłujcie się”, „Różaniec”, a dla dzieci nowy lutowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy również gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.

13. Do końca lutego trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch i Francji w sierpniu 2019 roku „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych”, którą organizuje nasza parafia. W planie m.in.: Werona, Mediolan, Turyn, La Salette, Lazurowe Wybrzeże oraz Toskania. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablotce. Serdecznie zapraszamy!

14. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. o. Rafała Kalinowskiego w Rybniku zaprasza na BAL MASKOWY w Domu Przyjęć „Iwona” w Radziejowie 2 lutego od godz. 19:00. Kontakt tel. 781017510.

15. Zachęcamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes (TERMIN: 5-13 maja 2019 r.). Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. Osoby chętne do udziału w pielgrzymce mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej.