Ogłoszenia Parafialne 10 luty – 17 luty 2019 r.

Gdy (Jezus) przestał mówić, rzekł do Szymona: „Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów”. A Szymon odpowiedział: „Mistrzu, przez całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci”. Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na wspólników w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały. (Łk5,1-11)

KOLEKTA SPECJALNA: Na wykończenie wnętrza naszego kościoła. Obecnie gromadzimy środki na założenie marmurowej posadzki w prezbiterium, a następnie z płyt granitowych na powierzchni całego kościoła. Prace kamieniarskie rozpoczniemy już w najbliższym czasie. Serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar złożony na tę kosztowną inwestycję.
Dzisiaj o godzinie 14:30 zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo. W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii MB Różańcowej w Halembie, którzy dzisiaj wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. W minionym tygodniu zainstalowaliśmy nowe oświetlenie, które zostało tak zaprojektowane, aby wkomponowało się w całość wystroju wnętrza kościoła. Prace instalacyjne wykonała firma naszego parafianina, Pana Witolda Wolnego ELMONTAŻ 2 z pomocą panów: Pawła Wolnego, Rafała Matyja i Arkadiusza Szulika. Serdecznie dziękujemy Panom za podjęcie się tego bardzo trudnego i niebezpiecznego zadania.

2. W poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. W tym dniu przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób chorych i seniorów parafii, a następnie błogosławieństwo „lourdzkie” Najświętszym Sakramentem oraz możliwość przyjęcia sakramentu chorych. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do salki katechetycznej na poczęstunek śląskim kołoczem i dobrą kawą.

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Wspólnota Rodzin zaprasza do kaplicy na Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

4. Są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę na sanki do Wisły – Nowa Osada (sprzęt do zjeżdżania organizujemy we własnym zakresie). Wyjazd autokaru we wtorek o godz. 9:00 z parkingu przy kościele. Planowany powrót ok. 18:00. Dzieci i opiekunowie mogą zapisywać się jeszcze dzisiaj po każdej Mszy św. w zakrystii. Koszt wycieczki z gorącym posiłkiem: dzieci 15 zł, dorośli – 30 zł.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 15:00. Po Mszy św. nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

6. W ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane w kaplicy.

7. Wolne intencje mszalne w najbliższym czasie: 12.02 (7:00); 14.02 (7:00); 16.02 (7:00); 17.02 (10:00 i 11:30); 18.02 (7:00); 19.02 (7:00); 22.02 (7:00); 23.02 (7:00); 24.02 (7:30 i 11:30).

8. Serdeczne „Bóg zapłać” Paniom i Panom za posprzątanie kaplicy, salek katechetycznych i przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii. W następną sobotę zapraszamy osoby chętne do pomocy w sprzątaniu kościoła o godz. 11:00.

9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł oraz inne czasopisma: nowy numer „Miłujcie się”, „Różaniec”, a dla dzieci nowy lutowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” i czasopismo „Anioł”. Polecamy również gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństwo i nasze ogłoszenia.

10. Jeszcze tylko do końca lutego trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch i Francji w sierpniu 2019 roku „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych”, którą organizuje nasza parafia. W planie m.in.: Werona, Mediolan, Turyn, La Salette, Lazurowe Wybrzeże oraz Toskania. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablotce. Serdecznie zapraszamy!