Ogłoszenia Parafialne 17 luty – 24 luty 2019 r.

A On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: „Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom”. (Łk 6, 17.20-26).

KOLEKTA: Na potrzeby parafii i budowę kościoła.
Dzisiaj o godzinie 14:30 zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo. W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii patronackiej p.w. św. Jana Sarkandra w Rybniku – Paruszowcu, którzy dzisiaj wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dziś Alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz księdza rekolekcjonistę modlitwie parafian. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę w parafii p.w. Bożego Narodzenia w Halembie.

2. Dzieci, które uczestniczyły w roratach mogą zgłaszać się do ks. Pawła po odbiór nagród.

3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę podczas kolekty specjalnej oraz za przekazane na konto bankowe parafii. W najbliższy wtorek rozpoczną się prace kamieniarskie – kładzenie marmurowej posadzki w prezbiterium kościoła.

4. W ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane w kaplicy.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 15:00 udzielimy dzieciom sakramentu chrztu św. oraz będziemy błogosławić roczne dzieci, które należy zgłosić w kancelarii parafialnej. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę w kaplicy po Mszy św. wieczornej.

6. Wolne intencje mszalne w najbliższym czasie: 18.02 (7:00); 19.02 (7:00); 22.02 (7:00); 24.02 (11:30); 25.02 (7:00); 26.02 (7:00); 27.02 (7:00); 28.02 (7:00).

7. Serdeczne „Bóg zapłać” Paniom i Panom za posprzątanie kaplicy, salek katechetycznych i przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii. W następną sobotę zapraszamy osoby chętne do pomocy w sprzątaniu kościoła o godz. 11:00.

8. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł oraz inne czasopisma: nowy numer „Miłujcie się”, „Różaniec”, a dla dzieci nowy marcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” i czasopismo „Anioł”. Polecamy również gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństwo i nasze ogłoszenia.

9. Jeszcze tylko do końca lutego trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch i Francji w sierpniu 2019 roku „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych”, którą organizuje nasza parafia. W planie m.in.: Werona, Mediolan, Turyn, La Salette, Lazurowe Wybrzeże oraz Toskania. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablotce. Serdecznie zapraszamy!