Ogłoszenia Parafialne 10 marca – 17 marca 2019 r.

Jezus pełen Ducha Świętego powrócił znad Jordanu i czterdzieści dni przebywał w Duchu na pustyni, gdzie był kuszony przez diabła. Nic w owe dni nie jadł, a po ich upływie poczuł głód. Rzekł Mu wtedy diabeł: „Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby się stał chlebem”. Odpowiedział mu Jezus: „Napisane jest: »Nie samym chlebem żyje człowiek«”. (Łk 4,1-13)

KOLEKTA SPECJALNA: Na budowę kościoła. Obecnie gromadzimy środki na pokrycie kosztów marmurowej posadzki w prezbiterium.
Dzisiaj o godzinie 14:30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym ks. Grzegorza Bracika. Na prośbę Parafialnej Rady Duszpasterskiej Gorzkie Żale od następnej niedzieli będą odprawiane po Mszy św. popołudniowej o godz. 16:00. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:15.

1. Witamy w naszej parafialnej wspólnocie Ks. Tomasza Koszyk ze Zgromadzenia Księży Chrystusowców w Poznaniu, który od dzisiaj do środy poprowadzi dla naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Księdzu Rekolekcjoniście życzymy światła Ducha Świętego i opieki naszej Patronki, Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcamy wiernych, aby tak poukładali sobie czas na wypełnienie codziennych obowiązków, żeby wziąć udział w słuchaniu nauk rekolekcyjnych.

2. PROGRAM REKOLEKCJI:

Niedziela:
– nauka rekolekcyjna podczas każdej Mszy św.
– 16:00 – nauka rekolekcyjna dla starszych małżeństw (powyżej 20 lat małżeństwa)

Poniedziałek:
– 7:00 – Msza św. z nauką ogólną
– 18:00 – Msza św. z nauką ogólną
– 19:00 – Nauka rekolekcyjna dla młodszych małżeństw ( do 20 lat stażu małżeńskiego)

Wtorek:
– 7:00 – Msza św. z nauką ogólną
– 18:00 – Msza św. z nauką ogólną
– 19:00 – Spotkanie rekolekcyjna dla kandydatów do bierzmowania oraz starszej młodzieży uczącej się i pracującej

Środa:
– 7:00 – Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji
– 10:00 – Msza św. z nauką dla chorych i seniorów parafii
– 18:00 – Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji

W środę podczas każdej Mszy św. Ks. Rekolekcjonista zbierze ofiary na potrzeby duszpasterstwa polonijnego Zgromadzenia Księży Chrystusowców. Ze względu na rekolekcje Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę będą odprawiane w kościele.

3. W czwartek o godz. 16:30 w salce katechetycznej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

4. W piątek o godz. 15:00 Msza św. w intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17:15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele. Zalecki za zmarłych polecanych podczas nabożeństw pasyjnych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5. Wolne intencje mszalne w najbliższym czasie: 11.03 (7:00); 12.03 (7:00); 13.03 (7:00); 14.03 (7:00); 15.03 (7:00); 16.03 (7:00).

6. W miniony czwartek odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Członkowie Rady otrzymali do wglądu dokumentację budowy naszego kościoła i zostali poinformowani, że w momencie zmiany personalnej na stanowisku proboszcza (29.07.2018 r.) zadłużenie parafii względem firmy budowlanej pana Bogusława Jarzyny wyniosło 673 246 PLN netto.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” Paniom i Panom za posprzątanie kaplicy, salek katechetycznych i przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii. W następną sobotę zapraszamy osoby chętne do pomocy w sprzątaniu kościoła o godz. 11:00.

8. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł oraz inne czasopisma, a dla dzieci nowy marcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” i czasopismo „Anioł”. Polecamy również gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.