Ogłoszenia Parafialne 17 marca – 24 marca 2019 r.

Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe. A oto dwóch mężów rozmawiało z Nim. Byli to Mojżesz i Eliasz. Ukazali się oni w chwale i mówili o Jego odejściu, którego miał dokonać w Jerozolimie. Tymczasem Piotr i towarzysze snem byli zmorzeni. Gdy się ocknęli, ujrzeli Jego chwałę i obydwóch mężów, stojących przy Nim. (Łk 9,28b-36).

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka ofiar na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
Dzisiaj o godzinie 16:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii św. Antoniego w Rybniku, którzy dzisiaj wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. O godz. 19:00 Msza św. w intencji mężczyzn i młodzieńców należących do Wspólnoty św. Józefa oraz ich rodzin. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych przynależeniem do tej grupy formacyjnej.

2. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W czwartek o godz. 16:30 w salce katechetycznej przymiarka ubranek komunijnych dla dzieci, które 12 maja przystąpią do Pierwszej Komunii św.

4. W piątek o godz. 17:15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele. Zalecki za zmarłych polecanych podczas nabożeństw pasyjnych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5. Wolne intencje mszalne w najbliższym czasie: 23.03 (7:00); 25.03 (7:00); 26.03 (7:00); 28.03 (7:00); 29.03 (7:00); 31.03 (11:30).

6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę podczas kolekty specjalnej, które przeznaczymy na pokrycie kosztów posadzki w prezbiterium. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary kopertowe („cegiełki”) oraz kwoty przekazane na konto bankowe parafii.

7. W przyszły poniedziałek – 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu w całym Kościele obchodzimy Dzień Świętości Życia. Z tej okazji w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 18:00 będzie miało miejsce uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka zagrożonego zagładą. Zachęcamy wszystkich parafian do zaangażowania się w tą cenną inicjatywę. Osoby, które podejmą Duchową Adopcję, będą tworzyć nową wspólnotę w naszej parafii, która będzie spotykać się jeden raz w miesiącu.

8. W zakrystii są jeszcze do nabycia bilety (10 PLN) na seans filmowy pt. „Szare Anioły”. Projekcja filmu, organizowana przez duszpasterza DAR ks. Krzysztofa Nowrota, odbędzie się we wtorek (19 marca) o godz. 17:00 w Kampusie przy ul. Rudzkiej 13c.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” Paniom i Panom za posprzątanie kaplicy, salek katechetycznych i przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii. W następną sobotę zapraszamy osoby chętne do pomocy w sprzątaniu kościoła o godz. 11:00.

10. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł oraz inne czasopisma, a dla dzieci nowy kwietniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” i czasopismo „Anioł”. Polecamy również gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.