Ogłoszenia Parafialne 21 kwietnia – 28 kwietnia 2019 r.

„W pierwszy dzień tygodnia dwaj uczniowie Jezusa byli w drodze do wsi, zwanej Emaus, oddalonej sześćdziesiąt stadiów od Jerozolimy. Rozmawiali oni ze sobą o tym wszystkim, co się wydarzyło. Gdy tak rozmawiali i rozprawiali ze sobą, sam Jezus przybliżył się i szedł z nimi. Lecz oczy ich były niejako na uwięzi, tak że Go nie poznali.” (Łk 24, 13-35).

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii.
Dziś NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. O godz. 14:30 zapraszamy na uroczyste nieszpory świąteczne.

1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym o godz.: 7:30, 10:00, 11:30 i 15:00. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego o godz. 14:30.

2. W czwartek o godz. 16:30 w salce katechetycznej spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św. Będą również do odbioru ubranka komunijne.

3. Piątek w Oktawie świąt wielkanocnych nie jest dniem pokutnym i dlatego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 15:00 udzielimy dzieciom sakramentu chrztu św. oraz będziemy błogosławić roczne dzieci, które należy zgłosić w kancelarii parafialnej. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę w kaplicy po Mszy św. wieczornej.

5. Przyszłą niedzielę, II wielkanocną, obchodzimy jako święto Miłosierdzia Bożego, które rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Caritas archidiecezji. W tym dniu odbędzie się także liczenie wiernych.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom, które w ubiegłą środę zaangażowały się w budowę Bożego Grobu i ciemnicy oraz przygotowały nasz kościół do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W sobotę o godz. 11:00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu naszego kościoła.

7. W imieniu całej parafialnej wspólnoty dziękujemy Panu Stanisławowi Kasperkowi i jego firmie za wykonanie i ofiarowanie nowej gabloty do ogłoszeń parafialnych, która została zainstalowana przy głównym wejściu do kościoła. Dlatego tymczasowa tablica ogłoszeń przy bocznym wejściu została zdjęta.

8. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy, świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł oraz inne czasopisma, a dla dzieci majowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z płytą Arki Noego i czasopismo „Anioł”. Polecamy również gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym wśród nas życzymy błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz miłych i pełnych rodzinnego ciepła spotkań przy świątecznym stole.