Ogłoszenia Parafialne 28 kwietnia – 5 maja 2019 r.

A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: ”Pokój wam!”. Następnie rzekł do Tomasza: ”Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”. Tomasz Mu odpowiedział: ”Pan mój i Bóg mój!”. (J 20, 19-31)

KOLEKTA: Na potrzeby Caritas archidiecezji.
Dziś II NIEDZIELA WIELKANOCNA- Miłosierdzia Bożego. O godz. 14:30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii patronackiej p.w. Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym, którzy wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. W poniedziałek o godz. 8:00 zapraszamy osoby chętne do pomocy w pracach ogrodniczych wokół obejścia naszego kościoła i probostwa.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Wspólnota Rodzin zaprasza na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem (w kościele).

3. Od środy rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach majowych, które będziemy odprawiać w naszym kościele w tygodniu o 17:30, a w niedziele i święta o 14:30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 7:00 Msza św. w intencji duszpasterzy oraz o nowe powołania, a następnie nabożeństwo w tej intencji. W sobotę o godz. 7:00 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

5. W piątek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym: 7:30, 10:00, 11:30 i 15:00. O godz. 14:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

6. W sobotę po porannym nabożeństwie odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, których należy zgłosić w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień Biblijny, a kolekta będzie przeznaczona na potrzeby WŚSD w Katowicach.

8. Wolne intencje mszalne w najbliższym czasie: 30.04 (7:00); 3.05 (11:30); 6.05 (7:00); 9.05 (7:00); 10.05 (7:00).

9. Serdeczne „Bóg zapłać” Paniom i Panom za posprzątanie kościoła, kaplicy i salek katechetycznych. W następną sobotę zapraszamy wszystkie osoby chętne do pomocy o godz. 11:00.

10. Wszystkie nabożeństwa w ciągu tygodnia będą odprawiane w kościele.

11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł oraz inne czasopisma, a dla dzieci czasopismo „Anioł”. Polecamy również gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.