Ogłoszenia Parafialne 5 maja – 12 maja 2019 r.

On rzekł do nich: ”Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie”. Zarzucili więc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć. Powiedział więc do Piotra ów uczeń, którego Jezus miłował: ”To jest Pan!”. Szymon Piotr, usłyszawszy, że to jest Pan, przywdział na siebie wierzchnią szatę, był bowiem prawie nagi, i rzucił się w morze. Reszta uczniów dobiła łodzią, ciągnąc za sobą sieć z rybami. Od brzegu bowiem nie było daleko, tylko około dwustu łokci. (J 21, 1-14)

KOLEKTA: Na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.
Dziś III NIEDZIELA WIELKANOCNA – Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii patronackiej p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach, którzy wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. W poniedziałek o godz. 9:00 w salce katechetycznej spotkanie Żywego Różańca. Po Mszy św. wieczornej Wspólnota Rodzin zaprasza na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem (w kościele).

2. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach majowych, które będziemy odprawiać w naszym kościele w tygodniu o 17:30, a w niedziele – na prośbę parafian, o godz. 20:30 przy kapliczce MB z Lourdes.

3. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W sobotę o godz. 10:00 spowiedź dzieci przed uroczystością Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców.

5. W sobotę o godz. 18:00 Ks. Paweł odprawi Mszę św. z okazji 10 rocznicy święceń kapłańskich. Zapraszamy wszystkich parafian.

6. W niedzielę – 12 maja podczas Mszy św. o 10:00 uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na budowę naszego kościoła. Obecnie gromadzimy środki na pokrycie kosztów posadzki w prezbiterium oraz zbudowanie kamiennego ołtarza, ambony i chrzcielnicy. Na półce obok prasy są wystawione druki cegiełek, które można zabrać ze sobą i wypełnić.

8. Dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu zadbały o zielone obejście naszego kościoła i probostwa (koszenie trawy i plewienie).

9. Wolne intencje mszalne w najbliższym czasie: 9.05 (7:00); 10.05 (7:00); 13.05 (7:00) i 15.05 (7:00).

10. Serdeczne „Bóg zapłać” Paniom i Panom za posprzątanie kościoła, kaplicy i salek katechetycznych. W następną sobotę od godz. 11:00 zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu kościoła rodziców dzieci komunijnych.

11. Wszystkie nabożeństwa w ciągu tygodnia będą odprawiane w kościele.

12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł oraz inne czasopisma: „Różaniec”, a dla dzieci nowy numer czasopisma „Anioł”. Polecamy również gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.