Ogłoszenia Parafialne 12 maja – 19 maja 2019 r.

Jezus powiedział: ”Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy”. (J 10, 27-30).

KOLEKTA SPECJALNA: Na wykończenie wnętrza naszego kościoła. Obecnie gromadzimy środki na pokrycie kosztów posadzki w prezbiterium i budowę kamiennego ołtarza, ambony i chrzcielnicy.

1. Dzisiaj o godz. 14:30 dziękczynne nabożeństwo popołudniowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych. Nabożeństwo majowe o godz. 20:30 przy kapliczce Matki Bożej z Lourdes.

2. W poniedziałek 13 maja przypada 102 rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie (1917). W naszym kościele o godz. 19:00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, a następnie nabożeństwo fatimskie, które zakończy się procesją z figurą Matki Bożej. Prosimy o przyniesienie świec na procesję. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o 17:30, ani Mszy św. o 18:00.

3. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o 17:30, a w niedziele o godz. 20:30 przy kapliczce MB z Lourdes.

4. W piątek o godz. 15:00 Msza św. w intencji czcicieli Bożego Miłosierdzia, a następnie nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich parafian.

5. Parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę Odnowy w Duchu Świętym na Jasną Górę w sobotę 18 maja. Wyjazd o godz. 8:00 z parkingu przy kościele. Koszt – 30 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do środy (15.05).

6. Wolne intencje mszalne w najbliższym czasie: 17.05 (7:00); 18.05 (7:30); 20.05 (7:00); 23.05 (7:00).

7. W zakrystii lub w kancelarii parafialnej można zapisać się na autobus do Piekar Śl. na Pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców w niedzielę 26 maja. Wyjazd o godz. 7:15. Koszt: 20 zł.

8. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za udekorowanie kościoła na uroczystość Pierwszej Komunii św. oraz za pomoc w sprzątaniu. W następną sobotę od godz. 11:00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu.

9. Wszystkie nabożeństwa w ciągu tygodnia będą odprawiane w kościele.

10. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł oraz inne czasopisma: „Różaniec”, a dla dzieci nowy numer czasopisma „Anioł”. Polecamy również gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.