Ogłoszenia Parafialne 9 czerwca – 16 czerwca 2019 r.

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich, a nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. (J 14, 15-16. 23b-26.)

KOLEKTA SPECJALNA: Na wykończenie wnętrza naszego kościoła. Obecnie gromadzimy środki na wykonanie kamiennego ołtarza, ambony i chrzcielnicy. W najbliższym czasie chcemy również zakupić węgiel na ogrzewanie naszego kościoła w okresie zimowym.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii p.w. św. Barbary w Bieruniu Nowym, którzy wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj o godz. 14:30 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe.

2. Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w kaplicy.

3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt). Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Po Mszy św. wieczornej Wspólnota Rodzin zaprasza na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Będzie to ostatnie przed wakacjami spotkanie modlitewne, na które zapraszamy wszystkie osoby związane z dziełem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz członków innych grup parafialnych.

4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W czwartek – 13 czerwca – w kościele o godz. 19:00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, a następnie nabożeństwo fatimskie, które zakończy się procesją z figurą Matki Bożej. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.

6. W tym roku procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o godz. 9:30, która będzie odprawiona w kościele. Do kolejnych ołtarzy udamy się ul. Raciborską do ronda. Następnie przejdziemy przez osiedle „Chabrowa”, aby znowu ulicą Chabrową i Raciborską wrócić do kościoła.

I ołtarz – na parkingu przed blokiem 30. O pomoc w budowaniu tego ołtarza proszeni są mieszkańcy bloków: 30, 28 i 26.
II ołtarz – przed blokiem 22. Do przygotowania ołtarza proszeni są mieszkańcy bloków 24, 22 i 20.
III ołtarz – przed blokiem 10. O zbudowanie tego ołtarza prosimy mieszkańców bloków: 8, 10 i 12.
IV ołtarz – obok sklepu ABC (przy drugim wjeździe na osiedle „Chabrowa”). O pomoc w zbudowaniu ołtarza prosimy mieszkańców bloków 14 i 16 oraz z domów prywatnych.

Spotkanie dla osób zainteresowanych przygotowaniem ołtarzy na procesję Bożego Ciała w piątek po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy i liczymy na zaangażowanie parafian.

7. W tym roku Festyn Rodzinny w naszej parafii odbędzie się w sobotę 24 sierpnia – tydzień przed uroczystością odpustową (1.09). Na środowym spotkaniu ustaliliśmy, że Festyn Rodzinny będzie przebiegał w dwóch blokach: Od godz. 10:00 do 14:00 imprezy dla dzieci, a od godz. 15:00 do 21:00 koncert popołudniowy. Wzorem lat ubiegłych będzie również organizowana loteria fantowa. Dlatego trwa zbiórka różnych gadżetów do loterii. Liczymy również na sponsorów, którzy zechcą ufundować cenniejsze nagrody oraz nagrodę główną. Osoby chętne do pomocy mogą zgłaszać się do Ks. proboszcza. Wszystkie rzeczy do loterii fantowej można przynosić do kancelarii parafialnej każdego dnia do godz. 12:00 i pół godziny przed wieczorną Mszą św.

8. Rozpoczęły się zapisy na 74 Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka odbędzie się w terminie: 31.07 – 4.08. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach przyjęć.

9. Wolne intencje mszalne w najbliższym czasie: 11.06 (7:00); 14.06 (7:00); 15.06 (18:00); 19.06 (7:00); 20.06 – Boże Ciało (7:30, 9:30, 15:00); 21.06 (7:00); 22.06 (7:00).

10. Dziękujemy panom i paniom za pomoc w sprzątaniu kaplicy, salek katechetycznych i kościoła. W następną sobotę od godz. 11:00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu.

11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł, do którego dołączono płytę CD z przemówieniami Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. Polecamy też czasopisma dla dzieci: „Małego Gościa Niedzielnego” i czasopismo „Anioł”. Dostępny jest także kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.