Ogłoszenia Parafialne 11 sierpnia – 18 sierpnia 2019 r.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo. Sprzedajcie wasze mienie i dajcie jałmużnę. Sprawcie sobie trzosy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej się nie dostaje, ani mól nie niszczy. Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze. Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie”.

KOLEKTA SPECJALNA: na budowę naszego kościoła. Obecnie gromadzimy środki na wykonanie wystroju prezbiterium – kamiennego ołtarza, ambony i chrzcielnicy. Prace przygotowawcze trwają już w warsztacie kamieniarskim p. Tomali. W najbliższym czasie planujemy również zakupienie opału na sezon zimowy. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary na te cele.

1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek: 8:00 – 9:30 i wtorek: 16:30 – 18:00. Z racji Uroczystości Wniebowzięcia NMP w czwartek będzie nieczynna.

2. We wtorek 13 sierpnia obchodzimy Dzień Fatimski. W tym dniu msza wieczorna odbędzie się o 19:00, po niej odbędzie się nabożeństwo fatimskie z procesją, z figurą MB Fatimskiej. Na procesję przynosimy świece.

3. W czwartek 15.08 Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną Matki Boskiej Zielnej. Msze Święte w tym dniu o godz. 7:30, 10:00, i 15:00. Zgodnie z tradycją po każdej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów przyniesionych do kościoła.

4. W piątek będziemy przeżywać 3 piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. w godzinie miłosierdzia o 15:00, po której odbędzie się Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. Przypominamy, że w ciągu tygodnia można przynosić na probostwo nagrody, które rozlosujemy w loterii fantowej podczas Festynu Rodzinnego, który odbędzie się w sobotę – 24 sierpnia. Zbieramy też zabawki, które będą otrzymywały dzieci uczestniczące w różnych konkursach w tzw. „Bloku dziecięcym”. Prosimy, aby nie były to rzeczy używane. Osoby, które chciałyby ufundować cenniejsze nagrody prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej.

7. W środę 21 sierpnia parafia organizuje wycieczkę dla dzieci do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu 20 zł. Dzieci, które pojadą bez opiekunów zabierają ze sobą pisemną zgodę rodziców. Ilość miejsc jest ograniczona – 26 osób.

8. Dziękujemy paniom i panom za pomoc w sprzątaniu kaplicy, salek katechetycznych i kościoła. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 9:00.

9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł, do którego w tym tygodniu jest dołączona płyta CD z pieśniami patriotycznymi. Dodatkowo polecamy czasopismo dla młodzieży „Miłujcie się”, a dla dzieci: „Małego Gościa Niedzielnego”. Dostępny jest także kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.