Ogłoszenia Parafialne 18 sierpnia – 25 sierpnia 2019 r.

„Jezus powiedział do swoich uczniów: (…)Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej”. (Łk 12, 49-53).

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii.

1. Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.

2. Kancelaria parafialna w okresie wakacji jest czynna w poniedziałki: 8:00 – 9:30 i czwartki: 16:30 – 18:00. W sprawach nagłych o każdej porze.

3. Dzieci i opiekunowie, którzy zapisali się na wycieczkę do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu spotykają się na parkingu przed kościołem w najbliższą środę o godz. 9:00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Koszt przejazdu 20 zł.

4. Ze względu na Festyn Rodzinny nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej w kaplicy.

5. W sobotę – 24 sierpnia odbędzie się w naszej parafii Festyn Rodzinny: od godz. 10:00 do 14:30 blok dla dzieci z licznymi atrakcjami; o godz. 15:00 – blok dla dorosłych z koncertem zespołu GRUPY FEST. W trakcie imprezy będą losowane liczne cenne nagrody (m. in. można wygrać nowy samochód marki SKODA na weekend z pełnym bakiem paliwa). Szczegóły na plakacie w gablotce. Do środy można jeszcze przynosić na probostwo nagrody do loterii fantowej. Panie, które mają zdolności kulinarne i chciałyby wesprzeć organizację Festynu mogą przynosić domowe wypieki w piątek na probostwo.

6. W czwartek 29 sierpnia chcemy po raz pierwszy zorganizować wyjazd na nocne czuwanie do Turzy Śl. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje będą podane w następną niedzielę.

7. Uroczystość odpustową ku czci MB Częstochowskiej będziemy obchodzić w niedzielę 1 września. Sumę odpustową odprawi i kazania wygłosi Ks. Andrzej Bartoszek. W tym dniu o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia – dziękczynienie za 74 Pieszą Pielgrzymkę Rybnicką na Jasną Górę. Od godz. 18:00 – słodki poczęstunek i kawa dla wszystkich.

8. Dziękujemy panom i paniom za pomoc w sprzątaniu kaplicy, salek katechetycznych i kościoła. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła wyjątkowo w piątek od godz. 15:00.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę podczas kolekty specjalnej oraz za kwoty przekazane na konto bankowe parafii. Podczas Mszy św. zebraliśmy 2 730 zł + 400 zł – imienne cegiełki.

10. Wolne intencje mszalne: 20.08 (7:00); 21.08 (7:00); 22.08 (7:00); 23.08 (7:00); 24.08 (7:00).

11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł i czasopismo dla młodzieży „Miłujcie się”, a dla dzieci: „Małego Gościa Niedzielnego”. Dostępny jest także kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym wśród nas życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.