Ogłoszenia Parafialne 25 sierpnia – 1 września 2019 r.

„Jezus w przypowieściach mówił do arcykapłanów i starszych ludu: « Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: «Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę». Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy ich, pozabijali”. (Mt 22, 1-14)

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii.

1. W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej – Patronki naszej parafii. Zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy św. o godz. 7:00 lub 18:00.

2. We wtorek o godz. 9:00 i 15:00 prosimy osoby chętne do pomocy przy myciu okien przed uroczystością odpustową.

3. Kancelaria parafialna w okresie wakacji jest czynna w poniedziałki: 8:00 – 9:30 i czwartki: 16:30 – 18:00. W sprawach nagłych o każdej porze.

4. W czwartek 29 sierpnia chcemy zorganizować wyjazd na nocne czuwanie do Turzy Śl. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 19:00 z parkingu przed kościołem. Koszt: 20 zł.

5. W niedzielę – 1 września będziemy obchodzić Uroczystość odpustową ku czci MB Częstochowskiej. Sumę odpustową o godz. 11:30 odprawi i kazania wygłosi Ks. Andrzej Bartoszek. W tym dniu o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia – dziękczynienie za 74 Pieszą Pielgrzymkę Rybnicką na Jasną Górę. Od godz. 18:00 zapraszamy na słodki poczęstunek i kawę.

6. W następną niedzielę przypada kolejna rocznica urodzin ks. Pawła. Z tej okazji zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji Solenizanta.

7. W sobotę odbył się w naszej parafii kolejny Festyn Rodzinny. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom, które angażowały się w organizację tej parafialnej imprezy. Szczere podziękowania składamy sponsorom i ofiarodawcom nagród rzeczowych rozlosowanych podczas festynu (firmom i indywidualnym osobom). Dziękujemy również paniom za domowe wypieki ofiarowane do kawiarenki. W imieniu naszej parafii dziękujemy firmom P. Darka i P. Bartka za udostępnienie, przygotowanie sceny i nagłośnienia oraz profesjonalną obsługę naszej imprezy. „Bóg zapłać” Wydziałowi Kultury UM Rybnik za udostępnienie ławek i koszy na odpadki.

8. Dziękujemy panom i paniom za pomoc w sprzątaniu kaplicy, salek katechetycznych i kościoła. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła przed uroczystością odpustową w sobotę od godz. 9:00.

9. Wolne intencje mszalne: 27.08 (7:00); 28.08 (7:00); 30.08 (7:00) i 1.09 (10:00).

10. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł, a dla dzieci nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Dostępny jest także kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym wśród nas życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

12. WŁADZE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO ZAPRASZAJĄ NA WIELKIE WIDOWISKO MULTIMEDIALNE „RAPSODIA ŚLĄSKA”, 31 SIERPNIA O GODZINIE 21:00 NA STADIONIE ŚLĄSKIM. WYDARZENIE JEST ORGANIZOWANE Z OKAZJI 100 ROCZNICY WYBUCHU PIERWSZEGO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO. NA TĘ OKAZJĘ LAUREAT OSCARA JAN A.P. KACZMAREK PRZYGOTOWUJE SPECJALNĄ KOMPOZYCJĘ A NA SCENIE POJAWIĄ SIĘ TACY ARTYŚCI JAK MONIKA BRODKA, MARCIN WYROSTEK, MIUOSH (MIŁOSZ), ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ŚLĄSK ORAZ CHÓR I ORKIESTRA FILHARMONII ŚLĄSKIEJ. UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY I NIE OBOWIĄZUJĄ WEJŚCIÓWKI. ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TYM WYDARZENIU!