Ogłoszenia Parafialne 1 września – 8 września 2019 r.

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja”. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. (J 2, 1-11)

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii.

1. Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci NMP Częstochowskiej. Witamy w naszej wspólnocie Ks. Andrzeja Bartoszka – długoletniego proboszcza i budowniczego kościoła św. Barbary w Bieruniu Nowym, który głosi nam słowo Boże i odprawi uroczystą sumę odpustową o godz. 11:30. Zapraszamy dzisiaj wszystkich Parafian i Gości na Wieczór Uwielbienia za 74 Pieszą Pielgrzymkę Rybnicką na Jasną Górę. Początek modlitewnego spotkania o godz. 19:00 w kościele. Wcześniej od godz. 18:00 słodki poczęstunek i kawa na parkingu przy probostwie.

2. Dziś w katowickiej katedrze o godz. 14:00 dzień wspólnoty Ruchu Światło – Życie.

3. Od tej niedzieli wracamy do zwykłego porządku nabożeństw. W niedziele w naszym kościele Msze św. o godz.: 7:30, 10:00, 11:30 i 15:00. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

4. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i piątki rano od godz. 8:00 do 9:00, a we wtorki i czwartki od 16:30 do 18:00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek oraz I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 7:00 Msza św. w intencji powołanych do kapłaństwa i zakonu oraz o nowe powołania z naszej parafii. Po Mszy św. nabożeństwo w tej samej intencji. W piątek po porannej Mszy św. nabożeństwo ku czci NSPJ. O godz. 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te po Pierwszej Komunii św., na Mszę św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Podczas Eucharystii poświęcimy pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci ze szkoły podstawowej. Okazja do spowiedzi dla młodzieży i dorosłych od godz. 17:30. Naszą młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP, zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w dniu wspomnienia św. Stanisława Kostki – Patrona młodzieży – 18 września.

6. W sobotę zapraszamy na poranną Mszę św. o godz. 7:00 wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi oraz wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nabożeństwie odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, których należy zgłosić do piątku.

7. W następną niedzielę kolekta specjalna na budowę naszego kościoła. Chcielibyśmy jak najprędzej złożyć zamówienie na kamień granitowy na posadzkę w nawie kościoła. Na ten cel potrzebujemy 90 tyś. zł. Dlatego osoby, które chciałyby wesprzeć tę konkretną inwestycję, mogą zabrać druk cegiełki wystawiony na półce przy prasie katolickiej. Z góry dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.

8. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do zaangażowania w grupach formacyjnych działających przy naszej parafii. Porządek spotkań poszczególnych grup podamy w następną niedzielę.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” Paniom, które zaangażowały się przy myciu okien przed uroczystością odpustową. Dziękujemy również Panom i Paniom za pomoc w sprzątaniu kaplicy, salek katechetycznych i kościoła. Szczere podziękowania Panom za prace wokół obejścia naszego kościoła (koszenie trawy i zrzucenie węgla do piwnicy). W nadchodzącym tygodniu zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 11:00.

10. Wolne intencje mszalne: 2.09 (7:00); 3.09 (7:00); 4.09 (7:00); 9.09 (7:00); 11.09 (7:00) 12.09 (7:00) i 13.09 (7:00).

11. Od 9 września w kancelarii parafialnej będziemy przyjmować intencje mszalne na 2020 rok. Zachęcamy do rezerwowania intencji dziękczynnych z okazji urodzin, imienin, jubileuszów małżeńskich w niedziele i święta, a w dni powszednie w intencji bliskich osób zmarłych.

12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł, a dla dzieci nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Dostępny jest także kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.