Ogłoszenia Parafialne 8 września – 15 września 2019 r.

Wielkie tłumy szły z Jezusem. On zwrócił się i rzekł do nich: ”Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem. Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem (…) Tak więc nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem”. (Łk 14, 25-33).

KOLEKTA SPECJALNA: Na wykończenie wnętrza naszego kościoła. Obecnie gromadzimy środki na zakup płyt granitowych na posadzkę w nawie kościoła.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii patronackiej p.w. św. Brata Alberta w Kamieniu, którzy wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. W poniedziałek zapraszamy na poodpustowe spotkanie seniorów i osoby chore z naszej parafii oraz wspólnotę Żywego Różańca. O godz. 9:00 w kaplicy Msza św. w ich intencji, a następnie w salce katechetycznej słodki poczęstunek śląskim kołoczem i kawą.

2. W poniedziałek o godz. 17:00 w salce katechetycznej spotkanie dla rodziców, którzy chcą przygotować w tym roku szkolnym swoje dzieci do wczesnej i Pierwszej Komunii św.

3. We wtorek o godz. 18:00 Msza św. w intencji Domowego Kościoła i wspólnoty Mężczyzn św. Józefa na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. Od tego roku formacyjnego Wieczory Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą Lectio Divina (modlitwa Pismem św.) będziemy organizować w czwartki po Mszy św. wieczornej. Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy na pierwsze spotkanie modlitewne 19 września.

6. W piątek – 13 września – w kościele o godz. 19:00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, a następnie nabożeństwo fatimskie, które zakończy się procesją z figurą Matki Bożej. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.

7. W sobotę o godz. 9:00 – spotkanie ministrantów. Zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej, którzy chcieli by dołączyć do tego grona i służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. O godz. 10:00 zapraszamy dziewczynki na pierwsze po wakacjach spotkanie Dzieci Maryi.

8. Dziękujemy Panom i Paniom za pomoc w sprzątaniu kaplicy, salek katechetycznych i kościoła. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 11:00. Serdeczne „Bóg zapłać” Paniom, które przyniosły domowe wypieki na poczęstunek dla uczestników Wieczoru Uwielbienia, który odbył się w naszym kościele w dniu odpustu parafialnego.

9. Wolne intencje mszalne: 11.09 (7:00); 12.09 (7:00); 13.09 (7:00); 15.09 (7:30); 16.09 (7:00); 17.09 (7:00); 18.09 (7:00); 19.09 (7:00); 20.09 (7:00) i 21.09 (7:00).

10. Od najbliższego poniedziałku w kancelarii parafialnej będziemy przyjmować intencje mszalne na 2020 rok. Zachęcamy do rezerwowania intencji dziękczynnych z okazji urodzin, imienin, jubileuszów małżeńskich w niedziele i święta, a w dni powszednie w intencji bliskich osób zmarłych.

11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł, a dla dzieci nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Dostępny jest także kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.

12. W środę o godz. 10:00 w kościele pogrzeb + Izabeli Kowalczyk – Błotko (l.48) z ul. Głuchej. Wieczny odpoczynek…