Ogłoszenia Parafialne 6 października – 13 października 2019 r.

Apostołowie prosili Pana: «Przymnóż nam wiary». Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna. Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono?

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii patronackiej p.w. NSPJ w Rogowie, którzy wspierają dzisiaj duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza św. popołudniowa, a następnie nabożeństwo różańcowe. Dlatego w październiku nie będzie cichej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 14:30. W dni powszednie zapraszamy na różaniec o godz. 17:15. W tych nabożeństwach powinny uczestniczyć dzieci przygotowujące się do wczesnej i Pierwszej Komunii św. oraz kandydaci do bierzmowania z klas VII i VIII SP.

2. W poniedziałek z okazji wspomnienia NMP Różańcowej o godz. 9:00 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie – uroczysta agapa w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy. Liczymy również na obecność nowych osób, które chciałyby współtworzyć IV RÓŻĘ.

3. W środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek z powodu dekanalnego dnia skupienia kapłanów nie będzie modlitwy Uwielbienia po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo różańcowe.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII SP na spotkanie Oazy młodzieżowej. W sobotę o 9:00 zbiórka ministrantów i wszystkich chłopców, którzy chcieliby zasilić szeregi służby liturgicznej naszej parafii. O godz. 10:00 spotkanie Dzieci Maryi.

6. W sobotę w katowickiej katedrze odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca. Początek modlitewnego spotkania o godz. 10:00. Osoby zainteresowane zorganizowanym wyjazdem do katedry mogą zapisywać się do poniedziałku w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. W niedzielę – 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy tym razem po Mszy św. popołudniowej o godz. 15:45, a zakończymy tradycyjnie procesją z figura Matki Bożej. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a podczas Mszy św. kolekta specjalna na budowę naszego kościoła. W nadchodzącym tygodniu planujemy zamówienie kamienia z granitu na posadzkę w kościele po to, aby już w styczniu rozpocząć prace kamieniarskie. Pierwsza transza przy składaniu zamówienia, którą parafia musi wyłożyć, wynosi 50 tyś. PLN. Osoby, które chciałyby złożyć ofiarę w postaci imiennej „cegiełki”, mogą zabrać ze sobą specjalne druki, które są dostępne na półce przy prasie katolickiej. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i wsparcie tej kosztownej inwestycji.

9. Dziękujemy Panom i Paniom za pomoc w sprzątaniu kaplicy, salek katechetycznych i kościoła. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 11:00.

10. Wolne intencje mszalne: 9.10 (7:00); 11.10 (7:00); 14.10 (7:00); 15.10 (7:00); 16.10 (7:00); 17.10 (7:00) i 18.10 (7:00).

11. W dniach od 18 do 20 października tego roku nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Poznania, Gniezna i Lichenia. Jest jeszcze 1 wolne miejsce. Koszt: 370 zł.

12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł, a dla dzieci nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma. Dostępny jest także kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.