Ogłoszenia Parafialne 13 października – 20 października 2019 r.

Gdy wchodził do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: «Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami». Na ich widok rzekł do nich: «Idźcie, pokażcie się kapłanom». A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: «Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? (Łk 17, 11-19).

KOLEKTA SPECJALNA: Na budowę naszego kościoła – na zakupienie płyt granitowych na posadzkę w kościele. Po Mszy św. przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii patronackiej p.w. św. Floriana w Rybniku – Orzepowicach, którzy wspierają dzisiaj duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. O godz. 15:00 Msza św. popołudniowa, a następnie o godz. 15:45 ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie z modlitwą różańcową i procesją z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

2. W poniedziałek o godz. 16:45 w salce katechetycznej spotkanie dla dzieci z klas III SP przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., a w czwartek o godz. 16:30 – dla dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy panów zainteresowanych tą grupą formacyjną.

4. W środę po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W czwartek zapraszamy wszystkich parafian, członków grup formacyjnych, małżeństwa, rodziny i osoby samotne na Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem ze szczególną modlitwą w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 17:15 – nabożeństwo różańcowe, o godz. 18:00 Msza św., a następnie do godz. 20:00 modlitwa Uwielbienia, którą poprowadzą rodziny z Domowego Kościoła. Na koniec Lectio Divina (modlitwa Pismem św.) przed Najświętszym Sakramentem.

6. W piątek o godz. 6:00 w kaplicy Msza św. dla uczestników pielgrzymki do Poznania, Gniezna i Lichenia. Po Mszy św. wyjazd z parkingu przed kościołem.

7. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia.

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych. Kolekta będzie przeznaczona na misje.

9. Dziękujemy Panom i Paniom za pomoc w sprzątaniu kaplicy, salek katechetycznych i kościoła. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 11:00.

10. Wolne intencje mszalne: 15.10 (7:00); 16.10 (7:00); 17.10 (7:00); 18.10 (7:00); 21.10 (7:00); 22.10 (7:00); 23.10 (7:00); 24.10 (7:00); 25.10 (7:00). Zachęcamy parafian do zamawiania intencji podczas Mszy św. porannych w dni powszednie (zwłaszcza za zmarłych z naszych rodzin).

11. Na półce obok prasy wystawione są druki na zalecki – wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas nabożeństw w naszym kościele od 1 listopada. Wypominki można już przynosić do zakrystii i kancelarii parafialnej. W każdą środę przed poranną Mszą św. można też przynosić do zakrystii zapisane na kartkach prośby w różnych intencjach, które będą odczytywane w czasie środowego nabożeństwa do Matki Bożej Częstochowskiej.

12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł, a dla dzieci październikowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma. Dostępny jest także kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.