Ogłoszenia Parafialne 20 października – 27 października 2019 r.

„Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: «W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem”. Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani się z ludźmi nie liczę, to jednak ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie”»(… ) A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego…(Łk 18, 1-8).

KOLEKTA: Na potrzeby misji.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii p.w. św. Jerzego w Rydułtowach, którzy wspierają dzisiaj duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach. O godz. 15:00 Msza św. popołudniowa, a następnie o godz. 15:45 nabożeństwo różańcowe. W tygodniu zapraszamy na różaniec dzieci, młodzież i dorosłych o godz. 17:15.

2. W poniedziałek o godz. 16:45 w salce katechetycznej spotkanie dla dzieci z klas III SP przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., a w czwartek o godz. 16:30 – dla dzieci przed wczesną Komunią św. (przeniesione z ubiegłego tygodnia).

3. W środę po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W czwartek zapraszamy wszystkich parafian, członków grup formacyjnych, małżeństwa, rodziny i osoby samotne na Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem ze szczególną modlitwą w intencji osób chorych i starszych. Początek o godz. 17:15 – nabożeństwo różańcowe, o godz. 18:00 Msza św., a następnie do godz. 20:00 modlitwa Uwielbienia, którą zakończymy Lectio Divina (modlitwa Pismem św.) przed Najświętszym Sakramentem.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, na spotkanie Oazy młodzieżowej. Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10:00.

6. W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 15:00 będziemy udzielać dzieciom sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci, które należy zgłosić w kancelarii parafialnej. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej w kaplicy.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kolektę specjalną. Suma tych ofiar wyniosła 3 775 zł + 550 zł w formie imiennych cegiełek. Dziękujemy również za kwoty przekazane na konto bankowe parafii. W ciągu najbliższych kilku tygodni parafia będzie zobowiązana wpłacić drugą transzę (50 tyś) za kamień granitowy na posadzkę, abyśmy po nowym roku mogli przystąpić do prac kamieniarskich w kościele. Pan Prof. Franciszek Nieć wykonał i przekazał naszej parafii drugą stację drogi krzyżowej. Osoby zainteresowane ufundowaniem tych stacji mogą zgłosić się do Ks. proboszcza. Całkowity koszt wykonania jednej stacji wynosi 7 000 zł.

8. Dziękujemy Panom i Paniom za pomoc w sprzątaniu kaplicy, salek katechetycznych i kościoła. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 11:00.

9. Wolne intencje mszalne: 21.10 (7:00); 22.10 (7:00); 23.10 (7:00); 24.10 (7:00); 25.10 (7:00); 28.10 (7:00); 30.10 (7:00) i 31.10 (7:00). Zachęcamy parafian do zamawiania intencji podczas Mszy św. porannych w dni powszednie (zwłaszcza za zmarłych z naszych rodzin).

10. Na półce obok prasy wystawione są druki na zalecki – wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas nabożeństw w naszym kościele od 1 listopada. Wypominki można już przynosić do zakrystii i kancelarii parafialnej. W każdą środę przed poranną Mszą św. można też przynosić do zakrystii zapisane na kartkach prośby w różnych intencjach, które będą odczytywane w czasie środowego nabożeństwa do Matki Bożej Częstochowskiej.

11. Osoby zainteresowane czytaniem liturgii słowa lub śpiewem psalmu responsoryjnego podczas niedzielnych Mszy św. mogą wpisywać się na listę w zakrystii.

12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł, a dla dzieci październikowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma. Dostępny jest także kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.