Ogłoszenia Parafialne 27 października – 3 listopada 2019 r.

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: «Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?». A oni odpowiedzieli: «Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków». Jezus zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?». Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». (Mt 16, 13-19).

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach, którzy wspierają dzisiaj duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza św. popołudniowa, a następnie o godz. 15:45 nabożeństwo różańcowe.

2. W czwartek kończy się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej – Królowej różańca św. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15. W tym dniu po wieczornej Mszy św. nie będzie modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Kolejny wieczór Uwielbienia w czwartek – 7 listopada.

3. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7:30, 10:00 i 11:30. Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu komunalnym w tym roku rozpocznie się o godz. 14:00 przy krzyżu, który ustawiony jest przy bramie od ul. Jaskółczej.

4. W sobotę obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Nabożeństwo za zmarłych z wypominkami o godz. 17:15.

5. Na półce obok prasy wystawione są druki na zalecki – wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas nabożeństw w tygodniu o godz. 17:15, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o godz. 15:45 do 8 listopada. Wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
– od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny (2.11) przez nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwa w intencji ojca św., spowiedź i komunia św., wolność od przywiązania do grzechu.
– od 1 do 8 listopada – nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Młodzież i kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 SP zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w piątek 8 listopada o godz. 19:00. Spowiedź dla dzieci ze szkoły podstawowej również w piątek 8 listopada o godz. 16:00. Okazja do spowiedzi dla dorosłych codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną ze względu na Dzień Zaduszny zostały przeniesione na kolejną sobotę – 9 listopada.

9. Dziękujemy Panom i Paniom za pomoc w sprzątaniu kaplicy, salek katechetycznych i kościoła. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 11:00.

10. Wolne intencje mszalne: 30.10 (7:00) i 31.10 (7:00); 4.11 (7:00); 7.11 (7:00); 8.11 (7:00); 9.11 (7:00). Zachęcamy parafian do modlitewnej pamięci o swoich bliskich zmarłych i zamawiania Mszy św. w ich intencji.

11. Osoby zainteresowane czytaniem liturgii słowa lub śpiewem psalmu responsoryjnego podczas niedzielnych Mszy św. mogą wpisywać się na listę w zakrystii.

12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł, do którego dołączono płytę DVD z filmem pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes”, a dla dzieci listopadowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma. Dostępny jest także kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.