Ogłoszenia Parafialne 3 listopada – 10 listopada 2019 r.

Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: «Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu». Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to szemrali: «Do grzesznika poszedł w gościnę». Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: «Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie». Na to Jezus rzekł do niego: «Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło». (Łk 19, 1-10).

KOLEKTA: Na renowację katowickiej katedry.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii patronackiej p.w. Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym, którzy wspierają dzisiaj duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza św. popołudniowa, a następnie o godz. 15:45 nabożeństwo różańcowe z wypominkami. W ciągu tygodnia zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych z wypominkami o godz. 17:15 do piątku (8 listopada).

2. W poniedziałek o godz. 9:00 w salce katechetycznej spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy nowe osoby, które chciałyby należeć do tej grupy parafialnej.

3. Spotkanie dla dzieci z klas III SP przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w poniedziałek o godz. 16:45 w salce katechetycznej, a dla dzieci przed Wczesną Komunią – w czwartek o godz. 16:30.

4. W czwartek zapraszamy wszystkich parafian, członków grup formacyjnych, małżeństwa, rodziny i osoby samotne na Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem ze szczególną modlitwą w intencji nowych powołań oraz o uświęcenie kapłanów. Początek o godz. 17:00 – adoracja w ciszy, 17:30 – różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca, o godz. 18:00 Msza św., a następnie do godz. 20:00 modlitwa Uwielbienia i Lectio Divina (modlitwa Pismem św.) przed Najświętszym Sakramentem.

5. W piątek o godz. 16:00 spowiedź miesięczna dla dzieci ze SP i uczniów z klas IV po Pierwszej Komunii św. o godz. 16:30 Msza św. szkolna. Prosimy rodziców, aby przypominali swoim dzieciom o miesięcznej spowiedzi i Mszy św. szkolnej.

6. W piątek o godz. 18:30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII SP oraz starszej młodzieży. O godz. 19:00 Msza św. w intencji młodzieży.

7. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, których należy zgłosić do piątku. Zachęcamy również rodziny opiekujące się osobami starszymi i chorymi, aby umożliwić swoim bliskim, w miarę potrzeb takich osób, przyjmowanie komunii św. w każdą niedzielę. Jest to możliwe dzięki ofiarnej posłudze naszych nadzwyczajnych szafarzy komunii św. Adresy tych osób można zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy Panom i Paniom za pomoc w sprzątaniu kaplicy, salek katechetycznych i kościoła. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 11:00.

9. Uczestnicy październikowej pielgrzymki do Poznania, Gniezna i Lichenia mogą odebrać po Mszy św. w zakrystii pamiątkowe zdjęcia, które są również wystawione w gablotce przy głównym wejściu.

10. Wolne intencje mszalne: 7.11 (7:00); 9.11 (7:00); 12.11 (7:00); 13.11 (7:00); 14.11 (7:00 i 18:00); 16.11 (7:00 i 18:00). Zachęcamy parafian do modlitewnej pamięci o swoich bliskich zmarłych i zamawiania Mszy św. w ich intencji. Przypominamy również, że w kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy św. na 2020 rok.

11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w nowej cenie 6 zł, a dla dzieci listopadowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma. Dostępny jest także kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.

12. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na budowę naszego kościoła. Gromadzimy środki na zapłacenie drugiej transzy za zamówiony materiał na posadzkę w kościele.