Ogłoszenia Parafialne 10 listopada – 17 listopada 2019 r.

Jezus im odpowiedział: ”Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani są za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania. A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa o krzaku, gdy Pana nazywa »Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba«. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. (Łk 20, 27-38).

KOLEKTA SPECJALNA: Na budowę naszego kościoła. W nadchodzącym tygodniu są zaplanowane prace montażowe nowego kamiennego ołtarza i ambony, a w kolejnych tygodniach również chrzcielnicy. Przed kościołem zbiórka ofiar na fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii patronackiej p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, którzy wspierają dzisiaj duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj obchodzimy dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. O godz. 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a o 15:00 Msza św. popołudniowa.

2. Od poniedziałku do końca listopada Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w kaplicy.

3. W poniedziałek przypada Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 7:00 w kaplicy.

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytaniem oraz interpretowaniem Ewangelii św. Mateusza na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W czwartek, ze względu na wieczór skupienia duszpasterzy dekanatu Rybnik w naszym kościele, nie będzie po Mszy św. wieczornej Wieczoru Uwielbienia. W tym dniu zapraszamy wszystkich parafian na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17:00 i różaniec o godz. 17:30, który poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

6. W piątek o godz. 15:00 Msza św. w intencji czcicieli Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego.

7. Dziękujemy Panom i Paniom za pomoc w sprzątaniu kaplicy, salek katechetycznych i kościoła. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 11:00.

8. Uczestnicy październikowej pielgrzymki do Poznania, Gniezna i Lichenia mogą jeszcze odbierać po Mszy św. w zakrystii pamiątkowe zdjęcia.

9. Dzieci, które uczestniczyły w październiku w nabożeństwach różańcowych, mogą przynosić do zakrystii plansze z obrazkami, które należy podpisać.

10. 4 grudnia w uroczystość św. Barbary – patronki górników nasza parafia organizuje biesiadę dla rodzin w restauracji „Strzelec” w Jejkowicach. Oprócz wielu atrakcji i zabaw przy muzyce będzie „szwedzki stół” z śląskimi potrawami i śląskim kołoczem. Wszyscy zainteresowani mogą zapisywać się na listę w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przy zapisach należy uiścić opłatę: 70 zł od osoby. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania od godz. 17:00.

11. Wolne intencje mszalne: 13.11 (7:00); 16.11 (7:00, 18:00); 18.11 (7:00); 19.11 (7:00); 21.11 (7:00); 22.11 (7:00). Zachęcamy parafian do modlitewnej pamięci o swoich bliskich zmarłych i zamawiania Mszy św. (szczególnie porannych) w ich intencji. Przypominamy również, że w kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy św. na 2020 rok.

12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł, a dla dzieci listopadowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma. Dostępny jest także kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska” za dobrowolną ofiarę, w której zamieszczamy tygodniowy harmonogram nabożeństw i nasze ogłoszenia.