Ogłoszenia Parafialne 1 grudnia – 8 grudnia 2019 r.

„Jezus powiedział do swoich uczniów: Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie, a to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o jakiej porze nocy nadejdzie złodziej, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.” (Mt 24, 37-44).

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii patronackiej p.w. MB Częstochowskiej w Rybniku – Ochojcu, którzy wspierają dzisiaj duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. O godz. 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a o 15:00 Msza św. popołudniowa.

2. Dzisiaj o godz. 13:00 w TVP POLONIA transmisja Mszy św. Barbórkowej sprawowanej przez Ks. Arcybiskupa w kościele św. Marii Magdaleny w Rudzie Śl. Bielszowicach. Program 1 Polskiego Radia o godz. 9:00 będzie transmitował Eucharystię z kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Jastrzębiu, której będzie przewodniczył Ks. Bp Grzegorz Olszowski.

3. Od poniedziałku rozpoczynamy RORATY, które będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty rano o godz. 7:00. W tym roku będziemy poznawać postać Prymasa Tysiąclecia – Kard. Stefana Wyszyńskiego, który już w czerwcu 2020 r. zostanie ogłoszony przez papieża Franciszka Błogosławionym. Serdecznie zapraszamy do udziały w roratach wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych.

4. W środę przypada wspomnienie św. Barbary. Z tej okazji o godz. 9:00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich górników czynnych i emerytowanych z rodzinami.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 7:00 Msza św. w intencji duszpasterzy, kapłanów pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania. Po Mszy św. nabożeństwo w tej samej intencji. W piątek o godz. 7:00 Msza św. w intencji czcicieli NSPJ, a następnie nabożeństwo do Serca Jezusowego. W sobotę o godz. 7:00 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

6. W czwartek zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem ze szczególną modlitwą o uświęcenie kapłanów oraz w intencji nowych powołań. Początek o godz. 17:00 – okazja do prywatnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem; o 17:30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca; o godz. 18:00 Msza św., a następnie do godz. 20:00 modlitwa Uwielbienia z Lectio Divina (modlitwa Pismem św.) przed Najświętszym Sakramentem.

7. W piątek o godz. 16:00 spowiedź dzieci ze szkoły podstawowej, a o godz. 16:30 Msza św. szkolna. O godz. 18:30 okazja do spowiedzi dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania. O godz. 19:00 Msza św. w intencji młodzieży.

8. W sobotę po porannym nabożeństwie odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Z tej okazji chcemy obdarować naszych seniorów drobnym słodkim upominkiem świątecznym. Panie, które chciałyby zaangażować się w tę akcję, mogą przynosić świąteczne pierniki na probostwo do czwartku. Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc.

9. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na budowę naszego kościoła.

10. Po Mszy św. w tyle kościoła można nabyć opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, a w kancelarii parafialnej są do nabycia bilety w cenie 50 zł na koncert „Betlejem w Spodku”, który odbędzie się w Katowicach 28 grudnia o godz. 18:00.

11. Dziękujemy Panom i Paniom za pomoc w sprzątaniu kaplicy, salek katechetycznych i kościoła. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 11:00.

12. Wolne intencje mszalne: 26.11 (7:00); 2.12 (7:00); 3.12 (7:00); 4.12 (7:00); 8.12 (15:00); 9.12 (7:00).

13. Nasza parafia we współpracy z Fundacją „Małe Stópki” organizuje zbiórkę darów dla potrzebujących maluszków z domów Samotnej Matki w całej Polsce. Zbieramy artykuły chemii kosmetycznej dla niemowląt, pieluszki, chusteczki nawilżane oraz śpioszki. Zbiórka potrwa do 19 grudnia, potem zebrane dary zostaną dostarczone do wskazanego przez Fundację domu Samotnej Matki z dzieckiem. Artykuły można składać do kosza umieszczonego z przodu kościoła przy prezbiterium. Szczegóły na plakacie.

14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł, a dla dzieci grudniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, w którym znajduje się roratni lampion do sklejania. Dostępny jest także kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska” z planem kolędy za dobrowolną ofiarę.