Ogłoszenia Parafialne 12 stycznia – 19 stycznia 2020 r.

Jezus przyszedł z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć od niego chrzest. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: „To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?” Jezus mu odpowiedział: „Ustąp teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe”. Wtedy Mu ustąpił. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły się nad Nim niebiosa i ujrzał ducha Bożego zstępującego jak gołębica i przychodzącego nad Niego. A oto głos z nieba mówił: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”. (Mt 3, 13-17)

KOLEKTA SPECJALNA: Na budowę naszego kościoła.

1. Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. O godz. 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, o 15:00 Msza św. popołudniowa.

2. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Jednak zgodnie z polską tradycją podczas Mszy św. będziemy śpiewać kolędy do 2 lutego (święto Ofiarowania Pańskiego).

3. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18.01), który potrwa do 25 stycznia. W naszym kościele odprawimy nabożeństwo w tej intencji w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15:00.

4. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 15:00 w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. Dzieci, które uczestniczyły w roratach i oddały plansze z obrazkami, mogą odebrać sobie nagrody po Mszy św. w zakrystii.

6. Od poniedziałku w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci na wyjazd na sanki do Wisły w drugim tygodniu ferii – we wtorek 21 stycznia. Chętni mogą zapisywać się na listę w zakrystii. Koszt wycieczki dla dzieci – 20 zł, a dla dorosłych opiekunów 30 zł. Dzieci, które pojadą bez opiekuna, powinny zabrać ze sobą specjalną pisemną zgodę na wyjazd podpisaną przez rodziców lub prawnych opiekunów (druki w zakrystii).

7. W sobotę – 15 lutego nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy „Szlakiem śladów Kard. Stefana Wyszyńskiego”. Wyjazd jest formą nagrody dla dzieci za udział w roratach, dlatego pojadą za darmo. Koszt przejazdu dla dorosłych opiekunów – 50 zł.

8. W sobotę zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za okazaną duszpasterzom gościnność, życzliwość i merytoryczne uwagi dotyczące naszej parafii. Dziękujemy również za złożone ofiary, które przeznaczymy na inwestycje w naszym kościele. Po opracowaniu statystyki kolędowej podamy ją do wiadomości wiernych po feriach zimowych.

9. Zachęcamy do pamięci modlitewnej za naszych zmarłych i zamawiania Mszy św. w ich intencji. Wolne intencje Mszalne: 18.01 (7:00); 24.01 (7:00); 25.01 (7:00); 26.01 (7:30); 27.01 (7:00); 28.01 (7:00), 29.01 (7:00).

10. Serdeczne „Bóg zapłać” paniom i panom za pomoc w sprzątaniu kościoła, kaplicy i salek w ubiegłą sobotę. W następną sobotę zapraszamy osoby chętne do pomocy w sprzątaniu od godz. 9:00.

11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Różaniec” oraz inne czasopisma. Dla dzieci jest dostępny nowy styczniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, „Anioł”. Polecamy także za dobrowolną ofiarę kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska”.