Ogłoszenia Parafialne 26 stycznia – 2 luty 2020 r.

Gdy Jezus przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci, Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich: „Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi”. Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. A gdy poszedł stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci, Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał. A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim. (Mt 4, 12-23)

KOLEKTA : Na potrzeby naszej parafii.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii patronackiej p.w. św. Jana Sarkandra w Rybniku – Paruszowiec, którzy dzisiaj wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj obchodzimy, z inicjatywy papieża Franciszka, Niedzielę Słowa Bożego. O godz. 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, o 15:00 Msza św. popołudniowa.

2. We wtorek o godz. 20:00 w salce katechetycznej spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa.

3. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego. Tematem spotkania będzie Ewangelia Dzieciństwa Jezusa w redakcji św. Mateusza.

4. W środę o godz. 19:00 w salce katechetycznej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych oraz osób starszych, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu.

5. Od najbliższego czwartku wznawiamy wieczory Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Program spotkania modlitewnego przedstawia się następująco: 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy; 17:30 – różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca; 18:00 – Msza św.; 18:30 – Modlitwa Uwielbienia i Lectio Divina (modlitwa słowem Bożym). Serdecznie zapraszamy małżonków, rodziny, osoby samotne, członków grup formacyjnych oraz wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy w intencji osób chorych i seniorów naszej parafii.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie oazy młodzieżowej, a w sobotę o godz. 9:00 zbiórka ministrantów. Zapraszamy również chłopców, którzy chcieli by służyć przy ołtarzu jako ministranci.

7. Osoby, które chciałyby czytać słowo Boże lub śpiewać psalmy podczas niedzielnej Mszy św. mogą wpisać się na listę w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. będziemy święcić świece – gromnice. Podczas Mszy św. o godz. 11:30 poświęcimy świece dzieciom, które w tym roku przystąpią do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. Spotkania dla tych dzieci odbędą się w drugim tygodniu lutego (10 i 13.02). Kolekta w Święto Ofiarowania Pańskiego będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

9. W niedzielę – 2 lutego będziemy gościć w naszym kościele chór z osiedla Nowiny – Cantate Deo, który będzie śpiewał kolędy podczas Mszy św. o godz. 10:00. Natomiast po Mszy św. popołudniowej o godz. 16:00 serdecznie zapraszamy na tradycyjny parafialny „Voice of Betlejem”. W tym roku będzie miał on charakter „Pożegnania z kolędą”. Wystąpią dzieci, rodziny, harcerze i goście. Osoby, które chciałyby też wystąpić proszone o kontakt z Ks. Pawłem. Dzieci naszej parafii zapraszamy na próbę w sobotę 1 lutego o godz. 10:00 do kaplicy.

10. Dyrekcja szpitala psychiatrycznego w Rybniku przesłała podziękowania naszej parafii za podarowane słodycze dla pacjentów tej placówki z okazji świąt Bożego Narodzenia.

11. Dzieci wraz z opiekunami mogą jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę do Częstochowy „Szlakiem śladów Kard. Stefana Wyszyńskiego”. Wyjazd w sobotę 15 lutego. Koszt przejazdu dla dorosłych opiekunów – 50 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

12. Dzieci, które uczestniczyły w roratach i oddały plansze z obrazkami, mogą odebrać sobie nagrody po Mszy św. w zakrystii.

13. Urząd Miasta w Rybniku, w ramach programu STOP SMOG, informuje o możliwości dużego wsparcia finansowego w ramach realizacji inwestycji niskoemisyjnych dla najmniej zamożnych gospodarstw domowych. Warunki wsparcia finansowego są podane w gablotce. Osoby zainteresowane przystąpieniem do programu mogą zgłosić się do kancelarii parafialnej.

14. Wolne intencje Mszalne w lutym: 7.02 (7:00); 8.02 (7:00); 10.02 (7:00), 12.02 (7:00); 15.02 (7:00); 16.02 (7:30, 10:00); 17.02 (7:00); 18.02 (7:00); 19.02 (7:00); 22.02 (7:00); 23.02 (7:30, 10:00).

15. Serdeczne „Bóg zapłać” paniom i panom za pomoc w sprzątaniu kościoła, kaplicy i salek w ubiegłą sobotę. W następną sobotę zapraszamy osoby chętne do pomocy w sprzątaniu od godz. 11:00.

16. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Różaniec” oraz inne czasopisma. Dla dzieci jest dostępny nowy styczniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, „Anioł”. Polecamy także za dobrowolną ofiarę kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska”.