Ogłoszenia Parafialne 2 lutego – 9 lutego 2020 r.

Gdy upłynęły dni oczyszczenia Maryi według Prawa Mojżeszowego, rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby Go przedstawić Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: «Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu». Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego. (Łk 2, 22-40)

KOLEKTA : Na zakony kontemplacyjne.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii Suszec p.w. św. Stanisława BM, którzy dzisiaj wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego i światowy dzień życia konsekrowanego. O godz. 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, o 15:00 Msza św. popołudniowa. Po tej Mszy św. zapraszamy do wspólnego kolędowania i udziału w tradycyjnym „Voice of Betlejem”.

2. Od poniedziałku rozpoczniemy montaż posadzki w kościele, dlatego Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane w kaplicy przy probostwie. W tym dniu chcemy też zdemontować świąteczną dekorację. Osoby chętne do pomocy w tych pracach zapraszamy od godz. 15:00.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Błażeja. Podczas Mszy św. porannej i wieczornej będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa.

4. W środę wspominamy w liturgii św. Agatę. Zgodnie z tradycją tego dnia podczas Mszy św. będziemy święcić chleb, sól i wodę, które mają chronić nas i nasze domy od żywiołów pożaru, powodzi oraz innych niebezpieczeństw.

5. W czwartek zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem ze szczególną modlitwą o uświęcenie kapłanów oraz w intencji nowych powołań. Początek o godz. 17:00 – okazja do prywatnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem; o 17:30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca; o godz. 18:00 Msza św., a następnie do godz. 20:00 modlitwa Uwielbienia z Lectio Divina (modlitwa Pismem św.) przed Najświętszym Sakramentem.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo w intencji duszpasterzy, kapłanów pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania. W piątek po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Serca Jezusowego. W sobotę o godz. 7:00 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

7. W piątek o godz. 16:00 spowiedź dzieci ze szkoły podstawowej, a o godz. 16:30 Msza św. szkolna. O godz. 18:30 okazja do spowiedzi dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania. O godz. 19:00 Msza św. w intencji młodzieży.

8. W sobotę po porannym nabożeństwie odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Adresy tych osób należy podać do piątku w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

9. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na budowę naszego kościoła. Na półce obok prasy są wystawione imienne cegiełki, które można ze sobą zabrać i wypełnić.

10. Osoby, które chciałyby czytać słowo Boże lub śpiewać psalmy podczas niedzielnej Mszy św. mogą wpisać się na listę w zakrystii.

11. Dzieci wraz z opiekunami mogą jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę do Częstochowy „Szlakiem śladów Kard. Stefana Wyszyńskiego”. Wyjazd w sobotę 15 lutego. Koszt przejazdu dla dorosłych opiekunów – 50 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

12. Dzieci, które uczestniczyły w roratach i oddały plansze z obrazkami, mogą odebrać sobie nagrody po Mszy św. w zakrystii.

13. Wolne intencje Mszalne w lutym : 10.02 (7:00), 12.02 (7:00); 15.02 (7:00); 16.02 (10:00); 18.02 (7:00); 19.02 (7:00); 22.02 (7:00); 23.02 (7:30, 10:00).

14. Serdeczne „Bóg zapłać” paniom i panom za pomoc w sprzątaniu kościoła, kaplicy i salek w ubiegłą sobotę. W następną sobotę zapraszamy osoby chętne do pomocy w sprzątaniu od godz. 11:00.

15. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Różaniec” oraz inne czasopisma. Dla dzieci jest dostępny nowy styczniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, „Anioł”. Polecamy także za dobrowolną ofiarę kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska”.