Ogłoszenia Parafialne 9 lutego – 16 lutego 2020 r.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”.

KOLEKTA SPECJALNA: Na budowę naszego kościoła.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii Katowice – Dąb p.w. św. Jana i Pawła Męczenników, którzy dzisiaj wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj o godz. 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, o 15:00 Msza św. popołudniowa.

2. Ze względu na prowadzone prace kamieniarskie w kościele, przez najbliższe tygodnie Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w kaplicy.

3. W poniedziałek o godz. 16:45 w salce katechetycznej spotkanie dla dzieci z klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., a w czwartek o godz. 16:30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Wczesnej Komunii św.

4. We wtorek, we wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w naszej parafii o godz. 9:00 będzie odprawiona Msza św. w intencji chorych i starszych parafian. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i śląskim kołoczu.

5. W środę o godz. 19:00 w salce katechetycznej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP. Młodzież z naszej parafii przyjmie ten sakrament 25 czerwca z rąk Ks. Biskupa Adama Wodarczyka.

6. W czwartek, ze względu na dekanalny dzień skupienia dla kapłanów, nie będzie wieczoru Uwielbienia po Mszy św. o godz. 18:00.

7. W sobotę o godz. 8:45 na parkingu przed kościołem zbiórka uczestników pielgrzymki do Częstochowy „Szlakiem śladów Kard. Stefana Wyszyńskiego”. Są jeszcze wolne miejsca w autobusie. Koszt przejazdu dla dorosłych – 50 zł., natomiast wszystkie dzieci mają przejazd darmowy. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. W tym roku przypada 140 rocznica urodzin i 90 rocznica śmierci drugiego biskupa katowickiego Arkadiusza Lisieckiego. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można nabyć książkę o tym mało znanym pasterzu diecezji katowickiej, którą napisał ks. proboszcz Krzysztof Szymański. Cena książki – 25 zł.

9. Nasz parafianin siedmioletni Jakub Czogalik potrzebuje finansowego wsparcia w leczeniu nerki. Istnieje możliwość przekazania 1 % podatku na ten właśnie cel. Z taką prośbą zwracają się do nas jego rodzice. Szczegóły (KRS) na ulotkach wystawionych przy prasie katolickiej oraz w gablotce przy głównym wejściu do kościoła.

10. Wolne intencje Mszalne w lutym: 15.02 (7:00); 19.02 (7:00); 22.02 (7:00); 23.02 (7:30); 24.02 (7:00); 26.02 (7:00); 28.02 (7:00); 29.02 (7:00).

11. Serdeczne „Bóg zapłać” paniom i panom za pomoc w rozbieraniu świątecznej dekoracji i sprzątaniu kościoła, kaplicy i salek w ubiegły poniedziałek i sobotę. W następną sobotę zapraszamy osoby chętne do pomocy w sprzątaniu od godz. 11:00.

12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł, „Różaniec” oraz inne czasopisma. Dla dzieci jest dostępny lutowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, „Anioł”. Polecamy także za dobrowolną ofiarę kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Pani Częstochowska”.

13. Zmarła + Zofia SŁOBODA z ul. Chabrowej 24B/14. Pogrzeb: we wtorek (11.02) o godz. 12:00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek…