Ogłoszenia Parafialne 29 marca – 5 kwietnia 2020 r.

Kiedy Jezus tam przybył, zastał Łazarza już od czterech dni spoczywającego w grobie. Kiedy zaś Marta dowiedziała się, że Jezus nadchodzi, wyszła Mu na spotkanie. Maria zaś siedziała w domu. Marta rzekła do Jezusa: „Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł. Lecz i teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga”. Rzekł do niej Jezus: „Brat twój zmartwychwstanie”. Rzekła Marta do Niego: „Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym”. Rzekł do niej Jezus: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”. (J11,1-45)

1. Dzisiaj obchodzimy V Niedzielę Wielkiego Postu i rozpoczynamy II część tego okresu, mającą charakter pasyjny.

2. W dniu 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego Ksiądz Arcybiskup wydał kolejne zarządzenie, w którym czytamy m. in.: „Mając na względzie najnowsze rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br., kierując się pasterską troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, zarządzam aż do odwołania celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego bez obecności wiernych. To samo dotyczy kaplic w klasztorach i domach zakonnych. Poza celebracjami kościoły pozostają otwarte jako miejsca na indywidualną modlitwę.” W całości treść dokumentu jest dostępna na stronie internetowej parafii oraz umieszczona na tablicach ogłoszeń.

3. W odpowiedzi na potrzeby wiernych od 25 marca uruchomiliśmy transmisje NA ŻYWO Mszy św. oraz innych nabożeństw odprawianych w naszej kaplicy. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinie, która ufundowała kamerę potrzebną do takich transmisji i panom za zainstalowanie i uruchomienie tych urządzeń. Szczególne podziękowania dla firmy „LEON” – dostawcy Internetu do naszej parafii, która nieodpłatnie od strony technicznej poprawiła jakość transmisji i umożliwiła swoim abonentom telewizyjnym odbiór transmisji nabożeństw na KANALE 802.

4. Transmisje nabożeństw z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku:
BEZ OBECNOŚCI WIERNYCH W KAPLICY
DNI POWSZEDNIE (codziennie):

6:30 – Modlitwa różańcowa
7:00 – Msza św.
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
18:00 – Msza św.
20:30 – Modlitwa różańcowa kapłanów
PIĄTEK: godz. 17:15 – DROGA KRZYŻOWA
NIEDZIELE I ŚWIĘTA:
7:00 – Modlitwa różańcowa
7:30 – Msza św.
10:00 – Msza św.
11:30 – Msza św.
14:45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15:00 – Msza św.
20:30 – Modlitwa różańcowa kapłanów

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do duchowej łączności na modlitwie z duszpasterzami przez transmisję internetową i telewizję LEON (KANAŁ 802).

6. Ze względu na stan epidemii nie będzie w sobotę odwiedzin chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

7. Godziny przyjęć w kancelarii parafialnej: w poniedziałek i czwartek kancelaria będzie czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej, a we wtorek i piątek – pół godziny po porannej Mszy św. W sprawach nagłych o każdej porze. Duszpasterze są dostępni o każdej porze dnia pod numerem telefonu parafialnego: 32/440–24–02. Poczta elektroniczna: rybnik.mbcz@katowicka.pl

8. Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i wszystkim ofiarodawcom za ofiary składane na konto bankowe parafii. Jest to niezwykły wyraz zrozumienia, poczucia odpowiedzialności i troski o bieżące funkcjonowanie naszej parafii w czasie kryzysu, który już dotyka wiele osób, rodzin i firmy. Udało się nam zakończyć kładzenie posadzki w kościele. „Bóg zapłać” firmie kamieniarskiej za wykonane z niezwykłą profesjonalnością prace.

9. Wolne intencje Mszalne: 31.03 (7:00); 7.04 (7:00); 14.04 (7:00); 16.04 (7:00).; 20.04 (7:00); 21.04 (7:00); 22.04 (7:00); 23.04 (7:00); 24.04 (7:00); 25.04 (7:00). Intencje można zamawiać telefonicznie bądź przez adres poczty elektronicznej parafii (podając tel. kontaktowy). Ofiary za Msze św. można przekazać na konto bankowe parafii, zaznaczając w tytule przelewu: nazwisko osoby zamawiającej (lub treść intencji – krótko), data i godzina zamówionej Mszy św.

10. Zachęcamy parafian do nabycia paschalików wielkanocnych, które zapalimy w tym wyjątkowo trudnym czasie na świątecznym stole w naszych domach. Paschaliki w cenie 6 zł (skarbonka z napisem: Ofiara za prasę katolicką) są wystawione w kaplicy na oknie obok prasy.

11. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia z nadzieją w sercu, że ten trudny czas szybko się skończy i wrócimy do normalnego życia, jednak już inni: lepsi i bliżej Pana Boga.