Ogłoszenia Parafialne 10 maja – 17 maja 2020 r.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę”. Odezwał się do Niego Tomasz: „Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?”. Odpowiedział mu Jezus: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”. (J14,1-12).

KOLEKTA SPECJALNA: Na zapłacenie kolejnej raty za posadzkę w naszym kościele. Ze względu na higienę przyjmowania komunii św. na rękę, prosimy o składanie ofiar dopiero po zakończeniu Mszy św. Koszyki są wystawione przy bocznym wejściu oraz przy filarze z tyłu kościoła.

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. O godz. 9:00 dodatkowa Msza św. transmitowana przez Internet z naszej kaplicy. O godz. 20:30 odmówimy litanię loretańską przy kapliczce Matki Bożej.

2. W środę – 13 maja Msza św. wieczorna o godz. 19:00 w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.

3. W czwartek Ks. Proboszcz będzie obchodził 26 rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. w jego intencji o godz. 7:00.

4. W piątek o godz. 15:00 Msza św. w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego.

5. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki pół godziny po wieczornej Mszy św., a we wtorki i piątki pół godziny po porannej Mszy św. Duszpasterze w naszej parafii są dostępni o każdej porze dnia pod numerem telefonu parafialnego: 32/440–24–02. Poczta elektroniczna: rybnik.mbcz@katowicka.pl.

6. Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i wszystkim ofiarodawcom za ofiary składane na konto bankowe parafii i przekazywane osobiście duszpasterzom. W minionym tygodniu parafia przekazała 10 tys. zł firmie kamieniarskiej za posadzkę w naszym kościele. Wcześniej zapłaciliśmy za wykonanie III stacji drogi krzyżowej. Obecnie Pan Profesor pracuje już nad V stacją (IV stacja jest już gotowa). Przypominamy, że sumy wpłat na konto bankowe oraz te przekazywane w formie cegiełek imiennych (druki na półce z prasą) można odliczać w rozliczeniu rocznym podatku dochodowego. W kancelarii parafialnej można otrzymać specjalne potwierdzenie wpłaty. NUMER KONTA BANKOWEGO NASZEJ PARAFII: 81 1020 2472 0000 6302 0413 3708.

7. Wolne intencje Mszalne w maju: 17.05 (15:00); 18.05 (7:00); 19.05 (7:00); 21.05 (7:00); 27.05 (7:00); 28.05 (7:00); 29.05 (7:00); 30.05 (7:00); 31.05 (11:30). Intencje można zamawiać telefonicznie, bądź przez adres poczty elektronicznej parafii (podając tel. kontaktowy). Ofiary za Msze św. można przekazać na konto bankowe parafii, zaznaczając w tytule przelewu: nazwisko osoby zamawiającej (lub treść intencji – krótko), data i godzina zamówionej Mszy św.

8. Dziękujemy paniom i panom za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i kaplicy w ubiegłą sobotę. Osoby chętne do pomocy w pracach porządkowych zapraszamy w następną sobotę o godz. 9:00.

9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

10. Msza Święta w intencji jubilatów będzie sprawowana przez Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca w Katedrze Chrystusa Króla 24 maja 2020 r. o godz. 12:00, jednak bez udziału małżonków. Zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej za pośrednictwem radia eM oraz transmisji internetowej z Katedry. Na wspólne świętowanie w Katedrze zapraszamy w przyszłym roku 23 maja 2021 r. o godz. 12:00 do Katowickiej Archikatedry.