Ogłoszenia Parafialne 17 maja – 24 maja 2020 r.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze, Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi, ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was.” (J14,15-21)

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii. Ze względu na higienę przyjmowania komunii św. na rękę, prosimy o składanie ofiar dopiero po zakończeniu Mszy św. Koszyki są wystawione przy bocznym wejściu oraz przy filarze z tyłu kościoła.

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. Dziękujemy Bożej Opatrzności za osobę i pontyfikat św. Jana Pawła II w 100. rocznicę jego urodzin. Z tej okazji o godz. 20:30 w kościele odmówimy litanię loretańską oraz inne modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, prosząc Opatrzność Bożą o ustanie pandemii COVID 19.

2. Od tej niedzieli (17 maja) w środku naszego kościoła w liturgii Mszy św. może uczestniczyć 60 osób. Prosimy o zajmowanie tylko oznaczonych miejsc w ławkach. Pozostałe osoby powinny w miejscach stojących zachować bezpieczny odstęp (2 m).

3. We wtorek przypada kolejna rocznica urodzin Księdza Arcybiskupa. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

4. Od poniedziałku kancelaria parafialna będzie czynna według wcześniejszego (stałego) porządku: w poniedziałki i piątki: 7:30 – 9:00, a we wtorki i czwartki: 16:30 – 18:00.

5. Od następnej niedzieli – Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego – nie będzie już transmisji Mszy św. z kaplicy o godz. 9:00. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w liturgii Mszy św. w naszym kościele, mogą łączyć się w modlitwie przez transmisje telewizyjne.

6. Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i wszystkim ofiarodawcom za ofiary składane na konto bankowe parafii i przekazywane osobiście duszpasterzom. NUMER KONTA BANKOWEGO NASZEJ PARAFII: 81 1020 2472 0000 6302 0413 3708.

7. Wolne intencje Mszalne w maju: 28.05 (7:00); 29.05 (7:00); 30.05 (7:00); 31.05 (11:30). Intencje można zamawiać telefonicznie, bądź przez adres poczty elektronicznej parafii (podając tel. kontaktowy). Ofiary za Msze św. można przekazać na konto bankowe parafii, zaznaczając w tytule przelewu: nazwisko osoby zamawiającej (lub treść intencji – krótko), data i godzina zamówionej Mszy św.

8. Dziękujemy paniom i panom za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i kaplicy w ubiegłą sobotę. Osoby chętne do pomocy w pracach porządkowych zapraszamy w następną sobotę o godz. 9:00.

9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci czerwcowy numer „Małego Gościa” oraz inne czasopisma dla dorosłych, młodzieży i dzieci.