Ogłoszenia Parafialne 31 maja – 7 czerwca 2020 r.

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku, i rzekł do nich: ”Pokój wam!”. A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzeki do nich: ”Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: ”Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”. (J 20, 19-23)

KOLEKTA: Na potrzeby naszej parafii.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii w Radoszowach p.w. św. Jacka, którzy dzisiaj wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 20:30 przy kapliczce Matki Bożej odmówimy litanię loretańską.

2. Od tej niedzieli rozporządzeniem rządu został zniesiony limit osób uczestniczących we Mszy św. w środku kościoła, a Ksiądz Arcybiskup odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa wiernych w niedzielnej i świątecznej liturgii. Treść zarządzenia jest podana na stronie internetowej parafii i umieszczona w gablotce. Jednocześnie przypominamy, że nadal obowiązuje wszystkich uczestników liturgii, z wyjątkiem celebransa, nakaz zakrywania ust i nosa (maseczki).

3. Od poniedziałku wznawiamy spotkania grup formacyjnych w naszej parafii: wtorek: 19:30 – Wspólnota mężczyzn św. Józefa; środa: 19:00 – kandydaci do bierzmowania; sobota: 9:00 – ministranci; 10:00 – Dzieci Maryi.

4. Od 1 czerwca zachęcamy wiernych do kontynuowania o dowolnej porze odmawiania w rodzinach różańca i koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania pandemii.

5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek o godz. 7:00 Msza św. w intencji duszpasterzy oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. nabożeństwo w tej samej intencji. W piątek po porannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 7:00 Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

6. W czwartek zapraszamy wszystkich parafian, członków grup formacyjnych, małżeństwa, rodziny i osoby samotne na Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem ze szczególną modlitwą w intencji uświęcenia kapłanów. Początek o godz. 17:00 – okazja do prywatnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem; o 17:30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca; o godz. 18:00 Msza św., a następnie do godz. 20:00 modlitwa Uwielbienia z Lectio Divina (modlitwa Pismem św.) przed Najświętszym Sakramentem.

7. W piątek o godz. 16:00 w kościele spowiedź dla dzieci po Pierwszej Komunii św. i dzieci ze szkół podstawowych. O godz. 16:30 Msza św. szkolna. Kandydatów do bierzmowania i starszą młodzież zapraszamy do spowiedzi o godz. 18:30. O 19:00 Msza św. młodzieżowa. Okazja do spowiedzi dla dorosłych pół godziny przed każdą Mszą św.

8. W sobotę po porannym nabożeństwie odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, których należy zgłosić do piątku. Od tej niedzieli chorzy i osoby starsze mogą korzystać również z posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

9. Ze względu na obowiązujące w obecnym czasie obostrzenia sanitarne, procesje Bożego Ciała mogą być organizowane wyłącznie wokół kościoła. Dlatego ołtarze chcemy zbudować na terenie posesji naszego kościoła. Do pomocy tym razem zapraszamy parafian z domów prywatnych: I ołtarz – mieszkańcy ul. Pilarczyka, Brzozowej i Głuchej; II ołtarz – mieszkańcy ul. Dalekiej, Granicznej i Zebrzydowickiej; III ołtarz – mieszkańcy ul. Raciborskiej (numery parzyste) i ul. Wyboistej; IV ołtarz – mieszkańcy ul. Raciborskiej (numery nieparzyste), ul. Na Niwie, ul. Ujejskiego i Okrzeszyniec. Spotkanie dla osób zainteresowanych budowaniem ołtarzy w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej.

10. Wolne intencje Mszalne: 9.06 (7:00); 10.06 (7:00 i 18:00); 13.06 (7:00); 15.06 (7:00); 16.06 (7:00).

11. Dziękujemy paniom i panom za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i kaplicy w ubiegłą sobotę. Osoby chętne do pomocy w pracach porządkowych zapraszamy w następną sobotę o godz. 9:00.

12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Za dobrowolną ofiarą polecamy naszą gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska”, w której zamieszczamy intencje Mszy św. oraz ogłoszenia parafialne.