Ogłoszenia Parafialne 7 czerwca – 14 czerwca 2020 r.

Jezus powiedział do Nikodema: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego”. (J 3, 16-18)

KOLEKTA: Na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii w Piasku k. Pszczyny p.w. NSPJ, którzy dzisiaj wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W naszym kościele okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

2. Jeszcze do końca czerwca każdego dnia, z wyjątkiem czwartków, o godz. 20:30 w naszym kościele odmawiamy różaniec w intencji ustania pandemii COVID – 19. W modlitwie mogą uczestniczyć wierni, dlatego serdecznie zapraszamy parafian. Modlitwa różańcowa jest również transmitowana z naszego kościoła przez Internet oraz telewizję LEON na kanale 802.

3. Przypominamy wszystkim wiernym, że od 6 czerwca Ks. Arcybiskup odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa wiernych w niedzielnej i świątecznej liturgii. Treść zarządzenia jest podana na stronie internetowej parafii i umieszczona w gablotce. Zwracamy uwagę, że nadal obowiązuje wszystkich uczestników liturgii, z wyjątkiem celebransa, nakaz zakrywania ust i nosa (maseczki). Osoby starsze i chore mogą uczestniczyć w liturgii Mszy św. z naszego kościoła poprzez transmisję internetową (zakładka: KAMERA KOŚCIÓŁ) oraz telewizję LEON na kanale 802. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które ufundowały dla naszej parafii wysokiej jakości sprzęt do transmisji internetowej. Dziękujemy panom Tomkowi i Janowi za montaż techniczny kamery.

4. W poniedziałek o godz. 9:00 w salce katechetycznej spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy nowe osoby, które praktykują codziennie tę modlitwę, aby dołączyły do tej grupy parafialnej. Chcielibyśmy utworzyć oddzielną różę męską – zapraszamy panów.

5. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym: 7:30; 10:00; 11:30 i 15:00. Po Mszy św. o godz. 7:30 wyruszy procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy usytuowanych na terenie posesji naszego kościoła. Prosimy górników w strojach galowych do niesienia baldachimu, dzieci do sypania kwiatów oraz poczty sztandarowe. Do pomocy w budowaniu i strojeniu ołtarzy zapraszamy parafian z domów prywatnych: I ołtarz – mieszkańcy ul. Pilarczyka, Brzozowej i Głuchej; II ołtarz – mieszkańcy ul. Dalekiej, Granicznej i Zebrzydowickiej; III ołtarz – mieszkańcy ul. Raciborskiej (numery parzyste) i ul. Wyboistej; IV ołtarz – mieszkańcy ul. Raciborskiej (numery nieparzyste), ul. Na Niwie, ul. Ujejskiego i Okrzeszyniec. Spotkanie dla budowniczych ołtarzy w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej.

6. W sobotę Msza św. wieczorna będzie odprawiona o godz. 19:00 w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie z procesją figury Matki Bożej. Prosimy o zabranie ze sobą świec zaopatrzonych w okapniki.

7. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na budowę naszego kościoła. W najbliższym czasie planujemy prace związane z wykończeniem głównego wejścia.

8. W czwartek 25 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18:30 JE Ks. Bp Adam Wodarczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Będzie to pierwsza taka uroczystość w naszym kościele. Polecamy kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziny modlitwom wszystkich parafian.

9. Wolne intencje Mszalne w czerwcu: 12.06 (7:00); 15.06 (7:00); 18.06 (7:00); 27.06 (7:00) .

10. Dziękujemy paniom i panom za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i kaplicy w ubiegłą sobotę. Osoby chętne do pomocy w pracach porządkowych zapraszamy w następną sobotę o godz. 9:00.

11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Za dobrowolną ofiarą polecamy naszą gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska”, w której zamieszczamy intencje Mszy św. oraz ogłoszenia parafialne.