Ogłoszenia Parafialne 14 czerwca – 21 czerwca 2020 r.

Jezus widząc tłumy ludzi, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszelkie choroby i wszelkie słabości. (Mt9,36-10,8)

KOLEKTA SPECJALNA: Na budowę naszego kościoła – wykończenie wnętrza.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii patronackiej w Katowicach p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła, którzy dzisiaj wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj przypada XI niedziela zwykła. Od godz. 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, o godz. 15:00 Msza św. popołudniowa.

2. Codziennie, z wyjątkiem czwartków, o godz. 20:30 odmawiamy w kościele różaniec w intencji ustania pandemii COVID–19. Zapraszamy parafian do czynnego udziału w tej modlitwie, którą kończymy śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

3. W czwartek zapraszamy wszystkich parafian, członków grup formacyjnych, małżeństwa, rodziny i osoby samotne na Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem ze szczególną modlitwą w intencji młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz młodzieży maturalnej. Początek o godz. 17:00 – okazja do prywatnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem; o 17:30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca; o godz. 18:00 Msza św., a następnie do godz. 20:00 modlitwa Uwielbienia z Lectio Divina (modlitwa Pismem św.) przed Najświętszym Sakramentem.

4. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje post piątkowy.

5. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom i budowniczym czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy za wszystkie prace wykonane na terenie posesji parafii, abyśmy, pomimo wielu ograniczeń, mogli godnie przejść z Najświętszym Sakramentem i zamanifestować naszą wiarę w Chrystusa Eucharystycznego. Szczere podziękowania kierujemy do górników w strojach galowych, pocztów sztandarowych, dzieci sypiące kwiaty ze swoimi rodzicami, służby liturgicznej i wszystkich osób, które przyczyniły się do zorganizowania procesji.

7. Osoby, które chciałyby ufundować kolejne stacje drogi krzyżowej do naszego kościoła, proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.

8. Spowiedź św. – codziennie, pół godziny przed każdą Mszą św.

9. Wolne intencje Mszalne w lipcu: 1.07 (7:00); 2.07 (7:00); 3.07 (7:00); 4.07 (7:00); 7.07 (7:00); 8.07 (7:00 i 18:00); 9.07 (7:00); 10.07 (7:00); 13.07 (7:00 i 18:00); 14.07 (7:00); 15.07 (7:00).

10. Dziękujemy paniom i panom za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i kaplicy w ubiegłą sobotę. Osoby chętne do pomocy w pracach porządkowych zapraszamy w następną sobotę o godz. 9:00.

11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci wakacyjny numer „Małego Gościa” oraz inne czasopisma. Za dobrowolną ofiarą polecamy naszą gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska”, w której zamieszczamy intencje Mszy św. oraz ogłoszenia parafialne.