Ogłoszenia Parafialne 12 lipca – 19 lipca 2020 r.

Tego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami: Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał niektóre [ziarna] padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na miejsca skaliste, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne w końcu padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny. Kto ma uszy, niechaj słucha! (Mt 13, 1-23)

KOLEKTA: Na potrzeby parafii.

1. Dzisiaj przypada XV niedziela zwykła. Od godz. 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, o godz. 15:00 Msza św. popołudniowa.

2. W poniedziałek przeżywać będziemy w parafii kolejny dzień fatimski. Msza święta wieczorna zostanie odprawiona o godz. 19:00. Po niej nabożeństwo fatimskie z procesją dookoła kościoła. Na procesję prosimy zabrać świece.

3. We wtorek swoje kolejne urodziny będzie obchodził nasz ksiądz proboszcz Krzysztof. Msza Święta w jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy w intencji solenizanta.

4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w niedziele obowiązuje następujący porządek nabożeństw: 7:30; 10:00 i 15:00.

5. Przez całe wakacje kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki: 7:30 – 9:30 i czwartki: 16:30 – 18:00. W sprawach nagłych o każdej porze.

6. Z racji 3 piątku miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na Mszę Św. w ich intencji o godz. 15:00. Po mszy zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

7. Zachęcamy parafian do pamięci modlitewnej o swoich zmarłych i zamawiania intencji mszalnych w miesiącach wakacyjnych. Intencje można zamawiać również telefonicznie, a ofiarę przekazać na konto bankowe parafii (w tytule przelewu proszę podać: datę i godzinę Mszy św.). Wolne intencje w lipcu: 22.07 (7:00); 23.07 (7:00); 24.07 (7:00); 28.07 (7:00); 29.07 (7:00); 30.07 (18:00); 31.07 (7:00). Ks. Paweł przyjmuje intencje mszalne, które odprawi w sierpniu podczas swojego urlopu poza parafią.

8. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona na budowę naszego kościoła, w szczególności zapłacenie kolejnej raty za posadzkę naszej świątyni.

9. Dziękujemy paniom i panom za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i kaplicy w ubiegłą sobotę. Osoby chętne do pomocy w pracach porządkowych zapraszamy w następną sobotę o godz. 9:00.

10. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma. Za dobrowolną ofiarą polecamy naszą gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska”, w której zamieszczamy intencje Mszy św. oraz ogłoszenia parafialne.