Ogłoszenia Parafialne 19 lipca – 26 lipca 2020 r.

Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast? Odpowiedział im: Nieprzyjazny człowiek to sprawił. Rzekli mu słudzy: Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go? A on im odrzekł: Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza. (Mt 13, 24-30)

KOLEKTA: SPECJALNA NA POTRZEBY PARAFII

1. Dzisiaj przypada XVI niedziela zwykła. Od godz. 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, o godz. 15:00 Msza św. popołudniowa.

2. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni, szczególnie te złożone w wysokości 900 zł w postaci imiennych cegiełek.

3. W środę obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, w czwartek święto św. Brygidy – patronki Europy, a w sobotę święto św. Jakuba Ap.– zapraszamy do udziału w Mszy Św. w tych dniach.

4. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 15:00, udzielimy chrztu świętego dzieciom oraz pobłogosławimy roczne dzieci – prosimy je zgłosić w kancelarii. Nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę 25.07 o godz. 19:00.

5. Również w przyszłą niedzielę z racji przypadającego w tych dniach wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy świętej pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy.

6. Z racji sytuacji epidemicznej w naszym kraju i na mocy dekretu księdza Arcybiskupa, który odwołał wszelkie pielgrzymki na Jasną Górę, tegoroczna 75 Pielgrzymka Rybnicka odbędzie się w innej formie. W środę 29 lipca o godz. 8:00 w bazylice św. zostanie odprawiona msza św. w intencji Pielgrzymów. W niektórych parafiach naszej diecezji od środy do piątku (29.07-31.07) odbędą się modlitwy w intencji pielgrzymów. Zapraszam wszystkich pielgrzymów do duchowego włączenia się w pielgrzymkę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. W sobotę 1.08.2020 o 19:00 koncert w Bazylice św. Antoniego dedykowany pielgrzymom. Apel Jasnogórski o godz. 21:00 transmitowany będzie przez Telewizję Trwam, poprowadzi ks. Paweł Zieliński kierownik Pielgrzymki Rybnickiej. Msza święta w intencji pielgrzymów, która zostanie odprawiona 2.08.2020 o godz. 9:30 w Kaplicy Cudownego Obrazu, będzie również transmitowana przez telewizję Trwam. Proszę i zachęcam wszystkich, aby duchowo pielgrzymowali i łączyli się w modlitwie z Jasną Górą.

7. Zachęcamy parafian do pamięci modlitewnej o swoich zmarłych i zamawiania intencji mszalnych w miesiącach wakacyjnych. Intencje można zamawiać również telefonicznie, a ofiarę przekazać na konto bankowe parafii (w tytule przelewu proszę podać: datę i godzinę Mszy św.). Wolne intencje w lipcu: 23.07 (7:00); 24.07 (7:00); 28.07 (7:00); 29.07 (7:00); 30.07 (18:00); 31.07 (7:00). Ks. Paweł przyjmuje intencje mszalne, które odprawi w sierpniu podczas swojego urlopu poza parafią.

8. Dziękujemy paniom i panom za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i kaplicy w ubiegłą sobotę. Osoby chętne do pomocy w pracach porządkowych zapraszamy w następną sobotę o godz. 9:00.

9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma. Za dobrowolną ofiarą polecamy naszą gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska”, w której zamieszczamy intencje Mszy św. oraz ogłoszenia parafialne.